Süper Benzin İptal Oldu !

Otomobil alım-satım, modifiyeler, parçalar ve otomobiller hakkında herşey.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Süper Benzin İptal Oldu !

Mesaj gönderen dJ4 »

Bugün benzin almaya gittiğimde yıllardır kullandığım benzinin artık satılmadığını hiçbir yerde bulunmayacağını duydum. Daha önce böyle birşey olacağını biliyordum ama bugün olması bir şoka neden oldu ilk etapta. Bunun üzerine kurşunsuz benzim aldım. Lakin gördüm gibi müthiş bir performans düşüşüyle karşılaştım. Çevreci olarak güzel bir olay olduğunun farkındayım, fakat araca kazandırıp kaybettirecekleri hakkında daha bilgili olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
STeaM
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen STeaM »

aldığınız benzin kurşunsuz ise normal bir performans kaybı, eğer kurşunsuz süper 98 Oktan yada Shell 100 oktan alırsanız bunun kullandığınız süper benzinden daha yararlı ve katkılı olacağını farkedeceksiniz.

ama şu da bir gerçek bu farkı direksiyondan anlamak okdarda mümkün değil. yani kullandığınız araçlar std. atmosferik beslemeli 1600 cc motor hacminde ise 95 oktan kurşunsuz süper benzin kullanmanızı tavsiye ederim.

saygılar...
[img]http://img147.imageshack.us/img147/8503/sezaidmpe0rl1.jpg[/img]
[b][size=67]Sağ 2, Hemen Tepe, Sağdan 2, Tepe Sol, Sağ 1,5, Fren!!! Sol 3,5, Tepe Sol Kes 50, 50'de Fren, 2.Tepeyle Sol 4, Çıkışı 100!!!
[/size][/b]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Uzun zamandır bu araçla bir bütün gibi yaşadığım için farkı hissettim lakin yavaş yavaş açılmaya başladı. Olmadı artık yüksek oktanlı deneyeceğim.
Kullanıcı avatarı
tiposx
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen tiposx »

sen de LPg taktır :))