Site Çerezleri

Forum yöneticileri tarafından yapılan duyurular.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Site Çerezleri

Mesaj gönderen taNGo »

Sitemizde sayfanın en alt kısmında bulunan Bu Siteye Ait Çerezleri Sil linkine tıklayarak İşletim Sisteminizden Türkiye Forum'a ait cookieleri silebilirsiniz.Bu seçeneği özellikle internet kafeden yada güvenilir olmayan bir bilgisayardan sitemize girip Beni Hatırla seçeneğini işaretleyenlerin kullanmalarını öneriyoruz.

Cookie ( Çerez ) Nedir ?

Cookie Nedir

Cookie kelimesi "web sayfası sunucusunun sizin bilgisayarınızın hard diskine yerleştirdiği ufak bir text dosyası" için kullanılmaktadır. Yani, o web sitesinin bir sonraki ziyarette sizi tanıması için geçerli bir bilgidir bu. Bu text dosyası bir komut dosyası olmadığı gibi, virüs de değildir. Size özel bir tanımlamadır ve sadece bu kodu tanımlayan web sunucusu tarafından okunabilir.

Cookie'nin amacı; sizin o siteyi yeniden ziyaret ettiğinizi web sunucuya bildirmekten ibarettir.

Ne işe yarar?

Sizi zaman kaybından korur. Kendinize kişiselleştirdiğiniz bir sayfanız varsa ya da bir ürün ya da servis için kayıt olmuşsanız, bu cookie sizi hatırlatır. Bir sonraki dönüşünüzde, istediğiniz bilgiler ekrana gelir (mesela şifrenizin otomatik hatırlanmasını istiyorsanız, hatırlar). Aynı web sitesinden yeni bir servis için kayıt olduğunuzda da daha önce verdiğiniz cevapları otomatik olarak hatırlar. Yani web siteleri sizi bu cookie'ler yardımıyla hatırlar. Bilgileri değiştirdiğiniz takdirde ise yeni haliye hatırlar.

Kısacası cookieler sayesinde forumda daha rahat gezinti yapılabiliniyor, sistemin sizi tanıması sağlanıyor ve bunun gibi benzeri görevler otomatik olarak yerine getiriliyor.Yani kişisel bilgisayarınızdan giriş yapmıyorsanız güvenliğiniz açısından bunları lütfen alttaki linke tıklayarak silin.

Teşekkürler...
Dreams
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Benden de tavsiye : "CCleaner" gibi ücretsiz olarak dağıtılan bir programdan yaralanarak bilgisayarınızdaki sitelere dair kalan izleri silmenizi öneriyorum. Ben bilgisayarın başından ayrılmadan önce mutlaka bu işlemi herseferinde yaparım. Ben şahsen herseferinde şifre giren bir adamım. Faydalı birşeydir kişisel bilgilerinizi daha kişisel yapar.

Programı www.ccleaner.com adresinden indirebilirsiniz küçük, basit ve oldukça işe yarayan bir program ...
Kullanıcı avatarı
cemsit
New Friend
New Friend
İletişim:

Mesaj gönderen cemsit »

saol
En son cemsit tarafından 04-06-2006 13:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[blur][glow=orange]Ölene kadar beraberiz.. seni seviyorum sende beni öyle ayrılmayalım..[/glow][/blur]
cihanka

Mesaj gönderen cihanka »

saoğolun bu programı kullanmakta fayda var..
jok3r_88

Mesaj gönderen jok3r_88 »

Sağolun sayın webmaster ım sayın site editorum.Bu cleaner çok faydalı işime yaradı. 460 MB lık çerez varmış :oops: :o :shock:
Kullanıcı avatarı
batuhan1907
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen batuhan1907 »

dJ4 yazdı:Benden de tavsiye : "CCleaner" gibi ücretsiz olarak dağıtılan bir programdan yaralanarak bilgisayarınızdaki sitelere dair kalan izleri silmenizi öneriyorum. Ben bilgisayarın başından ayrılmadan önce mutlaka bu işlemi herseferinde yaparım. Ben şahsen herseferinde şifre giren bir adamım. Faydalı birşeydir kişisel bilgilerinizi daha kişisel yapar.

Programı www.ccleaner.com adresinden indirebilirsiniz küçük, basit ve oldukça işe yarayan bir program ...
bu program gerçekten çok iyi çöp kutusunda ki dosyaları bile bu programla siliyorum öneririm.
Bu arada Tango arkadaşın açıklamsı için sağ ol. :)