---Süper Zeka Soruları---Cevaplarıyla

Birbirinden değişik zeka ve akıl sorularını bu forumda birbirinize sorabilirsiniz.
ugursport080
New Friend
New Friend

---Süper Zeka Soruları---Cevaplarıyla

Mesaj gönderen ugursport080 »

1-Lambalar
Bir odada 3 lamba bulunmaktadır, bu lambaları çalıştıran anahtarları ise başka bir odadadır.Lambalar başlangıçta sönük durumdadır.Lambaların bulunduğu odaya sadece 1 defa geçme hakkınız var.Hangi anahtarın hangi lambayı yaktığını nasıl bulursunuz?…

2-İşçiler
Adam tarlasında çalıştırmak için işçi tutacaktı.Erkeklerin yevmiyesi 5 lira, kadınların 1 lira, çocukların yevmiyesi 5 kuruştu.Adam 100 işçi tuttu.Toplam 100 lira ödedi.Adam her gruptan kaç kişi tuttu?(Her gruptan en az 1 kişi tutmak zorunda)

3- Havuz
Bir yaz günü havuz kenarında bir cinayet işlenmiştir.Olayı uzaktan bir kişi görür ve ifadesinde; ‘Katil adama elindeki bir cisimle saldırdı.Elindeki cismi adama bir kaç kez sapladı ve ölen adamla birlikte havuza attı” der.Ancak; polisler havuzu aramalarına rağmen cesetten başka bir şey bulamazlar.Katil, adamı ne ile öldürmüştür?(Olayı gören kişi doğru ifade vermiştir)

Cevapları Öğrenmek için TIKLAYIN!!!
busbus
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen busbus »

zormuş
kripton55
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen kripton55 »

cevap sayfası bende acılmıyor... ama bi tahminim var...
1-) 1. anahtarı yakarım, ikinci anahtarı yakar bi süre bekletir kapatırım, üçüncü anahtarı yakmam... yanan lamba 1. anahtara aittir, ısınan fakat kapalı olan lamba 2., soğuk olan kapalı lamba da 3. anahtara aittir...

2-)bunu bulamadım..

3-) keskin ve sivri bir buzla öldürmüş olabilir.. buz havuzun içinde eridiğinden bulunamamıstır... ( buzla adam öldürülür mü pek emin değilim ama aklıma başka bir şey gelmedi)
kadopya
New Friend
New Friend

Re:

Mesaj gönderen kadopya »

kripton55 yazdı:cevap sayfası bende acılmıyor... ama bi tahminim var...
1-) 1. anahtarı yakarım, ikinci anahtarı yakar bi süre bekletir kapatırım, üçüncü anahtarı yakmam... yanan lamba 1. anahtara aittir, ısınan fakat kapalı olan lamba 2., soğuk olan kapalı lamba da 3. anahtara aittir...

2-)bunu bulamadım..

3-) keskin ve sivri bir buzla öldürmüş olabilir.. buz havuzun içinde eridiğinden bulunamamıstır... ( buzla adam öldürülür mü pek emin değilim ama aklıma başka bir şey gelmedi)
cevapların bence doğru , tebrikler . 3. soruyu önceden biliyodum da , 2. soru nasıl çözüle bilirki ya 3 bilinmeyenli denklemi 2 denklemden nasıl çıkartıcağız ? 50e+10k+5c=100
e+k+c=100
Rma|DiMaria
Slow Friend
Slow Friend

Re: ---Süper Zeka Soruları---Cevaplarıyla

Mesaj gönderen Rma|DiMaria »

1. Uğraşmadım :)
2. Uğraşmadımmm :)
3. Kripton'a katılıyorum bencede Buz. Buz çünkü suda erir :)
kadopya
New Friend
New Friend

Re: ---Süper Zeka Soruları---Cevaplarıyla

Mesaj gönderen kadopya »

Gençler aynı foruma nerdeyse 7 sonra yazıyorum, hepinize merhaba. 2.sonunun cevabı;

19 erkek = ₺ 95
1 kadın = ₺ 1
80 çocuk = ₺ 4 +
------------------------
100 işçi = ₺ 100

Az önce aklıma geldi.