Akvaryum balıkları neden çabuk ölür?

Doğadaki hayvanlar ile ilgili paylaşımlar, evcil hayvanlarınızın bakımı, sağlığı ve eğitimi ile ilgili konuların paylaşıldığı forum.
0305
New Friend
New Friend

Akvaryum balıkları neden çabuk ölür?

Mesaj gönderen 0305 »

BALIKLAR ÇOK TATLILAR HEPİMİZ ONLARI EVİMİZDE BESLEMEK İSTERİZ FAKAT ÇOK ÇABUK ÖLÜYORLAR BUNUN NEDENİNİ BİLMİYORUM... :?

ACABA NEDEN ÖLÜRLER BİLEN VARSA YAZAR MI :?
hkntll
New Friend
New Friend

Re: Akvaryum balıkları neden çabuk ölür?

Mesaj gönderen hkntll »

Ben size nacizane neden çabuk öldüklerini anlatmaya çalışayım;

1- Üzülerek söylüyorum ama akvaryumcularımız balıklar konusunda çok cahiller, o kadar anlamsız yönlendirmeler yapıyorlarki şaşırırsınız. Hiç alakası olmayan ilaçlar uyumsuz balık kombinasyonu ve dahası.

2- Balıklar konusunda toplumda bilinen uygulamaların %90 yanlıştır.

3- Beslediğimiz balıkların doğal hayatta nerde ve nasıl yaşadıklarını bilmeden besliyoruz.

4- Balık hastalıkları konusunda hiç bilgi sahibi değiliz.

5- Birbiriyle yaşamayan balıkları ısrarla aynı akvaryuma koyuyoruz.

6- Küçük akvaryumlara balıkları belediye otobüsüne binmiş gibi tıkıştırıyoruz.

7- Akvaryumu temizlerken annemizin bayram temizliği gibi suyu komple boşaltıp kumlarıda iyica yıkıyoruz. Bu doğal organizmaları öldürüp sistemi çökertiyor.

8- Balıkların anatomik yapısını bilmeden sadece seyir amaçlı besliyoruz

gibi sıralayabiliriz. Benim 2-3 yaşında balıklarım var bu kadar zamandır hiç bir şey olmadı. Tabiki hastalıkar oluyor ancak bilinçli tedavi ile atlatıyorum.

Forum kurallarına uygun mu bilmiyorum ama balık hastalıkları konusunda http://www.baligim.com/hastalik.html adresinde çok faydalı bilgiler mevcut...tavsiye ederim.

Herkeze sağlıklı balıklar.