Yavru Pisiler

Doğadaki hayvanlar ile ilgili paylaşımlar, evcil hayvanlarınızın bakımı, sağlığı ve eğitimi ile ilgili konuların paylaşıldığı forum.
maurerstr
New Friend
New Friend
İletişim:

Yavru Pisiler

Mesaj gönderen maurerstr »

Kediler ücretsiz olarak sahiplendirilecektir, hiç bir koşul ve şartda para talep edilmeyecektir !!

Arkadaşlar merhaba, ben Ankara'da, Subayevleri Mahallesinde ikamet ediyorum.
Mahallemizde aşırı derecede fazla kedi ve köpek nüfusu var, her yıl elimizden geldiğince yavru kedileri apartman kömürlüğünde sağlıklı şekilde büyütmeye çalışıyoruz, yaklaşık olarak 3 yıldır bu şekilde torunlarını dahi büyüttüğümüz kediler oldu, çoğu zaman maalesef ki kayıp verdik, kimi yavrucuklar köpekler tarafından öldürüldü, kimileri ise insan görünümünde ki hayvanlar tarafından..
2 apartman ötemizde yeni doğum yapmış bir kedinin 4 yavrusu doğduktan hemen sonra köpekler tarafından maalesef acımasızca öldürülmüş, daha önceden maalesef çok tanık olduğum için bu duruma artık dayanamıyorum, apartmana alabileceğimiz yavru kedi sayısı elbetteki kısıtlı oluyordu, ancak artık bununla alakalı da sorun yaşamaya başladık, şu an 2 farklı annenin 4 yavrusu kaldı, 1 tanesi doğduktan hemen sonra sanırım ezilerek yaşamını yitirmiş, diğerine ise apartmanızmızda ki vicdansız bir hayvan tarafından tekmelenmiş, 5 haftalık el kadar bir hayvandan ne istenir çok merak ediyorum. Apartmanda hiç bir şekilde kedi istenmiyor, kedileri maalesef eve almam mümkün değil çünkü annemiz akciğer rahatsızlığı olan ( astım ) bir insan. Yaralanan kediyi K.Ören belediyesinin hayvan ambulansı servisi ile veterinere gönderdik, umarım sağlığına kavuşur.

4 Yavru şu anda apartmanda, eğer sahiplendirilmez ise mecburen apartman bahçesine konmak zorunda kalıcak, fakat belirttiğim gibi çok sayıda köpek olduğu için, kaçabilme ve mücadele edebilme şansları çok az, bu yavrucakları sahiplenebilecek, sahiplendirebilecek hayvan sever kardeşlerimden rica ediyorum, lütfen yardımcı olun.
Ankara içersinde aramadığım danışmadığım barınak kalmadı, çoğu barınakta kediler için yer yok, sadece bakım ve aşısını yapıp sokağa salıyorlar.

Lütfen bu konuda yardımcı olun, yavrular anneleri ile yada sadece yavru olarakda verilebilir, yeterki güvenli bir yer olsun. Anneleri sokak kedisi ama inanın çok akıllı ve terbiyeliler. Etrafı pislemez, olur olmaz heryere çiş yapmaz, bağırmaz yada tırmıklamaz..

Gözlerinin içine bakarken insan bir tuhaf oluyor, hiç bir şekilde kendini koruma şansı olmayan, savunmasız bebekler, vicdanım el vermez o şekilde sokağa bırakmaya.

Dilediğiniz zaman telefon edebilirsiniz, uygun olan bir saat kararlaştırarak yavruları verebilirim. Teşekkürler

Fotoları en kısa sürede ekleyeceğim.
Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.