Peygamber efendimizi s.a.v. rüyada görmek için

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Sonsuz_Nur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Sonsuz_Nur »

Peygamberimiz Muhammed aleyhisselamı rüyada hakiki şekliyle görebilmek için düzgün itikada sahip olmak, ibadetleri yapıp haramlardan kaçmak ve çok salevat-ı şerife getirmek lazımdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlâs okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, öteki Cumaya varmadan beni rüyada görür.) [Şir'a]

Hz. Ömer, (Bir mümin, Abher namazını kılıp da Resulullahı rüyasında görmezse, ben Ömer değilim. Yemin ederim ki, Allahü teâlâ, bu namazı kılanın işini görür, dilediğini verir, günahı ne kadar çok olsa da, hepsini affeder, ölürken susamaz, kabrine çiçekler döşenir. Kabrinden kalkarken de, başına keramet tacı konur) buyurdu. Hz. Ali de, (Resulullahı görmek istediğim zaman, Abher namazını kılarım) buyurdu.

Abher namazı, 4 rekatlık nafile bir namazdır. İkinci rekatta, oturulunca Et-tehiyyatüden sonra salli barik okunur. Her rekatta bir Fatiha, on defa Kadir suresi okunur.

Sonra rüku'dan önce, 15 defa Sübhanallahi velhamdülillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber tesbihi okunur, sonra rükuya varılır, rükuda 3 defa Sübhane rabbiyel azim dendikten sonra 3 defa yukarıdaki tesbih okunur. Sonra doğrulup, kavmede, yani ayakta iken aynı tesbih 3 defa daha okunur. Secdeye varılır, 3 Sübhane Rabbiyel a'la'dan sonra, aynı tesbih 5 defa okunur. Daha sonra ikinci secdeye gidilir. İki secde arasında tesbih okunmaz. Diğer 3 rekat da böyle tamamlanır. Selamdan sonra konuşmadan Kadir suresi on defa okunur. Sonra aynı tesbih 33 defa okunup Cezallahü Muhammeden anna ma hüve ehlühü denir.

Resulullahı rüyada gören kimse, ölene kadar o halini muhafaza ederse Cennetliktir.

Efendimiz’i rüyada görmek için zevat tarafından şunlar tavsiye edilmiştir:

Akşam yatmazdan evvel, normal namaz abdesti alınır ve iki rekât Allah için namaz kılınır. Namazda her rekâtta Fâtiha'dan sonra üçer yahut yedişer İhlâs (Kul huvallahu ahad) sûresi okunur. Böylece namaz bitirildikten sonra 101 kere:
"Estağfirullah el azim ve etûbu ileyh" istiğfarı; ve bunun akabinde 121 defa:
"Allahümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed kad dâkat hiyleti edrikniy ya Rasûlullah" salâvatı okunur.
Bundan sonra Allah'tan , rüyamızda Efendimiz'le görüşmeyi nasip etmesi dua edilir ve kiç kimse ile konuşmadan yatılır. Çok tecrübe edilmiştir ki, bunu yapanlar, neticede Efendimiz'i görmüşlerdir.. Eğer bir defada çıkmazsa , üç defa yapılması dahi tavsiye edilmektedir..
Ve Efendimiz Aleyhisselâm daha sonraları namaz için şöyle demişti:
"Her biriniz namazına durduğu zaman şüphesiz Rabbi ile münâcaat eder. Rabbi, kendisi ile kıblesi arasındadır.."
Şİmdi size Hazreti Fâtıma'nın bir "Divan"(*) toplantısı sırasında babası için okumuş olduğu Salâvatı Şerifeyi Seyyid Abdul Aziz ed Debbağ Hazretlerinin (EL İBRİZ) adlı kitabından nakletmek istiyorum:
"Allahümme salli alâ men ruhuhu mihrabül ervahi vel melâiketi vel kevn. Allahümme salli alâ huve imamul enbiyai vel mürselin. Allahümme salli alâ men huve imamı ehlil cenneti ibadullahil müminiyn
Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, Vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihi ve sahbihi ecmaîn.

Ezhar adli kitaptan, Ibni Ömer (ra)' den rivayetle:

Bir gün Efendimizin huzurunda, bir devenin hırsızlığı sebebiyle iki kişi birbirinden davacı iken deve lisâna gelmis ve gerçek sahibini söylemisti.

Bunun üzerine Resûlullah Efendimiz (sallallahüaleyhivesselem) deve sahibine;

"Sen ne okudun ki Medine' nin mahalleleri melekler ile doldu ve deve konustu?", diye sordu.

Bunun üzerine adam asağıdaki salavat-i serifeyi okuduğunu söyledi.

Peygamber Efendimiz (sallallahüaleyhivesselem) de buyurdular ki;

"Senin yarın, sıratı geçerken yüzün ayın ondördü gibi nurlu ola!."

Allâhümme salli ve sellim alennebiyyin Muhammedin hattâ lâyebkâ min salâtike seyün,Ve bârik alennebiyyin Muhammedin hattâ lâyebkâ min berekâtike sey'ün,Verhaminnebiyye Muhammeden hattâ lâ yebkâ min rahmetike sey'ün.
Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, Vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihi ve sahbihi ecmaîn

Ezhâr-ül Ehadis Kitabinda, Enes Ibni Mâlik (ra)' den rivayetle, Peygamber Efendimiz (sallallahüaleyhivesselem)buyurdular ki;

"Şu geçen kimsenin hergün kazandığı kadar hiç kimse amel edemez. Çünkü Cebrail (as) bana bildirdi ki, bu kimse hergün on defa şu salavâti verir."

"Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedinin nebiyyi kemâ emertenâ en nusalliye aleyh,

Ve salli alâ seyyidinâ Muhammedinin nebiyyil ümmiyyi kemâ yenbegî en yusalle aleyh,

Ve salli alâ seyyidinâ Muhammedinin nebiyyi biadedi men lem yusalli aleyh,

Ve salli alâ seyyidinâ Muhammedinin nebiyyi kemâ tuhibbü en yusalle aleyh."
Hz. Ali (krv) Efendimiz her ne zaman salavat-i serife okuyacak olsa önce su ayet-i kerimeyi okur ve arkasindan da asagidaki salavati söylerdi.

Bismillâhirrahmânirrahîm,
"Innallâhe vemelâ iketehû yüsallûne alennebiyyi;
Yâ eyyühellezîne âmenû, sallû aleyhi ve sellimû teslîme."

Lebbeyk, Allâhümme ve se'adeyk salavâtullâhil berrir Rahîm, velmelâiketil mukarrabîn, vennebiyyin vessiddîkin vessühedâi vessâlihîn.

Vemâ sebbaha leke sey'ün Yâ Rabbel âlemîn.

Alâ seyyidinâ Muhammed Ibn-i Abdullah, Hatemennebiyyin ve Seyyidil mürselîn ve Imâmil müttekîn ve Resûl-i Rabbil âlemînEssâhidil besîriddâî ileyke bi iznike essirâcil münîr ve aleyhisselâm ve eimmeti ehli beytihî ridvânullâhi aleyhim ecmaîn.
Enes Ibn-i Mâlik' ten rivayetle: Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) buyurdular ki;

"Kim Cuma günleri bu sekilde salavat getirirse Hak Teâlâ onun seksen yillik günahini affeder."

"Allâhümme salli alâ Muhammedin abdike ve resûliken nebiyyil ümmiyyi."

Ravzatul Ehbab kitabinda, Ebubekir Sıddık (radıyallahü anh)' dan rivayetle:

Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) sağ tarafına oturmuşlardı. Bu esnada kapıdan birisi girdi ve Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem bu zâti benimle kendi arasına oturttu. Adam gittikten sonra buyurdu ki;

"Bu kisi bana su sekilde salavat verir, onun için ona ikrâm et."

"Allâhümme salli alâ Muhammedin kemâ hüve ehlühû, Allâhümme salli alâ Muhammedin kemâ tuhibbü ve terdâ lehû."

Sevâhidin Nübüvve Kitabinda, Ebu Karsafe (radıyallahü anh)' dan rivayetle:

Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) buyurdular ki;

" Her kim yatağına yatmadan önce Tebâreke Sûresini okuyup, daha sonra dört defa bu salavatı söylerse, Hak Teâlâ (Celle Celalühü) iki melek gönderip bana ismi ile birlikte arz ederler. Ben de ona selam ve rahmet dilerim. "

" Allâhümme Rabbel hilli velharâm, Ve Rabbel beledil

harâm, Ve Rabbel mes'aril harâm, Bikülli âyetin enzeltehâ fî sehr-i Ramazan,

Bellig rûha seyyidinâ Muhammedin, Minnî tahiyyeten ve selâmen"
Sifâüssakâm Kitabından, Ebulhayr Yahyâ-ü Muttalibi' den, O da Sinân-i Isfehânî' den rivayet eder;

"Resûl-i Ekrem (sallallahü aleyhi ve sellem) Efendimizi rüyamda gördüm.

Amcamoglu Idris-i Sâfi' yi sordum.

Buyurdular ki;

" Hak Teâlâ Hazretlerinden onun için rica ettim, hesap olunmasin".

Yâ Resûlallah (sallallahü aleyhi ve sellem) bu şerefe nasıl nâil oldu?, diye sordum.

Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) de;

"O sağlığında su sekilde salavat verirdi".

Aynı şekilde Imam-i Sâfi Hazretlerini rüyasinda gören Ibrahim bini Ismail (rahimehullah) de Hazreti Sâfi' nin ayni salavat-i serifeyi okudugunu rivayet etmistir.

"Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin

küllemâ zekerehüzzâkirûne ve gafele an zikrihil gâfilûn."

Konyanin nadidelerinden, kutuplardan Haci Veyszade Mustafa Kurucu rahimehullah olum doseginde bu salavat-i serife ile gozlerini cife dunyanin goruntusunden kapatip, dua makaminda bir kelime olarak ukba saadetlerine acmistir.

Ayrica bu salavat-i serife cok sirlarla dopdoludur.

Bir cok mesayihin virdidir.

En ustun salavatlardandir.

Ezberlenilip, surekli okunmali.

Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammed. Kad dakat hileti edrikni Ya Rasulallah.

SALAVÂT-I FETIH

Her kim 40 sabah, farz namazInIn edâsIndan sonra bu salavâti okursa, baglanmis isleri açılır, mahpus ise kurtulur, düşmanına karşı zafer kazanır.
Seyyid Ali Hamedâni Hazretleri, bu salavâtın bir kısmını Evrâd-i Fethiye' nin sonunda kaydetmiştir.

Aşağıda ise tamamı mevcuttur.

Rabb'imiz kabul buyursun (amin...ecmain..)

"Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ RESÛLALLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ HABÎBALLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ HALÎLALLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SAFÎYYALLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ NECIYYALLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ HAYRE HALKILLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MENIHTÂREHULLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MEN ZEYYENEHULLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MEN ERSELEHULLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MEN SERREFEHULLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MEN AZZEMEHULLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MEN KERREMEHULLÂH
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SEYYIDELMÜRSELÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ IMÂMELMÜTTEKÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ HATEMENNEBIYYÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SEFÎELMÜZNIBÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ RESÛLE RABBIL ÂLEMÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SEYYIDEL EVVELÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SEYYIDIL AHIRÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ KÂIDEL MÜRSELÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SEFÎAL ÜMMETI
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ AZÎMEL HIMMETI
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ HÂMILE LIVÂIL HAMD
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SÂHIBE MAKÂMIL MAHMÛD
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SÊKIYEL HAVZIL MEVRÛD
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ EKSERENNÂSI TEBEAN YEVMEL KIYÂMETI
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SEYYIDI VELEDI ÂDEM
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ EKREMEL EVVELÎNE VEL AHIRÎN
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ BESÎR
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ NEZÎR
Essalâtü vesselâmü (aleyke) YÂ DÂIYELLÂHI BIIZNIHÎ VESSIRÂCIL MÜNÎR
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ NEBIYYERRAHMETI
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ NEBBIYYETTEVBETI
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MUKAFFI ESSALÂTI
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ ÂKIB
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ HÂSIR
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MUHTÂR
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ MÂHÎ
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ AHMED
Essalâtü vesselâmü aleyke YÂ SEYYIDI MUHAMMED"

Salavâtullâhi ve melâiketihî ve rüsülihî ve hameleti arsihî ve cemîi halkihî

aleyke Ve alâ âlike ve eshâbike ve rahmetullâhi ve berekâtühû.
Ihyâ-i Ulûm kitabinda Imam Gazâli buyurmuslardir ki;

"Her kim yedi Cuma, yedişer defa bu şekilde salavat verirse insallah Efendimizin sallallahu aleyhi ve sellem şefaatine nail olur.

"Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli

seyyidinâ Muhammedin salâten tekûnü leke rizâen ve lihakkihî edâen ve

e'atihil vesîlete vel fazîlete vel makâmel Mahmûdellezî veadtehû veczihi

annâ efdale mâ câzeyte nebiyyen an ümmetihi ve salli alâ cemîi ihvânihî

minen nebiyyîne vesssâlihîne, birahmetike yâ ERHAMERRÂHIMÎN.
Riyâzil Müzekkirin kitabindan alinmistir.

Hz. Ali Efendimiz buyurdular ki;

"Her kimse günde on kere ve Cuma gününde yüz kere bu sekilde salavat verirse insallah kıyamet gününde Efendimiz (Sallallahü Aleyhi Vesselem ) elinden tutar."

"Salavâtullâhi ve melâiketihî ve enbiyâihî ve rusülihi ve cemîi halkihî alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âlihî ve aleyhisselâm ve
rahmetullâhi ve berekâtühû."
ACIDA OLSA DOGRUYU SÖYLEYİNİZ HZ.MUHAMMED (SAV)
لا إله إلا الله محمد رسول الله
Kullanıcı avatarı
Sonsuz_Nur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Sonsuz_Nur »

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

1-Sahabinin biri Efendimiz(s.a.v)’in huzuruna geldi:
-Ya Resurullah, babam yaşlı bir zattır.Sizi görmek istiyor.
-Onu bana getir, buyurdu.
-Gözleri görmüyor, deyince Efendimiz:
“Ona söyle, yedi gece yatarken:

Sallellahü ala Muhammed.
Derse rüyasında görür.”buyurdu.
Bu tavsiyeyi yaptı ve o sevgililer sevgilisini rüyasında gördü.

2-Efendimiz buyurdu:
“Kim Cuma günü bin defa:

Allahümme salli ala seyyidina
Muhammedinin nebiyyil ümmi
Diyerek bana salavat getirirse, o gece Rabbini veya nebisini veya cennetteki makamını rüyada görür.Eğer göremezse üç beş Cuma aynı şekilde uygulasın.”

3-Efendimiz(s.a.v.)’i rüyada görmeğe vesile olan mübarek salavat-ı şerifelerden birisi de aşağıda gelen salavattır.
On gece abdestli olarak akşamları yatmadan önce (100) defa bir kalb ile bu salavat-ı şerifeyi okuyup sağ tarafına yatan, mutlaka Efendimiz(s.a.v.)rüyada görür.
Salavat budur:

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin abdike ve rasuliken nebiyyil ümmiye ve ala alihı ve sahbihı ve sellim küllema zekarakez zakirune ve ğafele an zikrihilğafilune adede ma ehata bihı ılmüllahi ve cera bihı kalemullahi ve nefeze bihı hukmüllahi ve vesiahu ılmüllahi adede külli şey’in ve ed’afe külli şey’in ve mil’e külli şey’in adede halkıllahi ve zinete arşillahi ve rıda nefsillahi ve midade kelimatillahi adede ma kane ve ma yekunü ve ma hüve kainün fi ılmillahi salaten testağrikul adde ve tühıytu bil haddi salaten daimeten bi devami mülkillahi bakıyeten bi bekaillah.
Birinci defada göremeyen ikinci, üçüncü, yedinciye kadar devam ederse ALLAH’ın izni ile maksadına nail olur.

Euzü billahi mineş şeytanir raciym…(5)
Bismillahirrahmanirrahıym…………(5)
Allahümme bi hakkı muhammedin erini veche muhammedin halen ve malen.

4-İmam-ı Şa’ranı diyor ki:
“Resurullah(s.a.v.)’i rüyada gördüm. Bana:
Yatacağın zaman bunları okursan beni mutlaka rüyanda görürsün” buyurdu.
Bir hacetinin gerçekleşmesini istersen Hazreti Peygamber’in ruhları için fukaraya bir sadaka vermelisin. ALLAH’ın izni ile hacetin gerçekleşir.

Arif Pamuk'un Rasulullah'ın (sallallahu aleyhi ve sellem) Dilinden Dualar adlı kitabında şunlar geçiyor:

Mauun Suresi
"41 defa okuyan hz. Muhammed'i (sallallahu aleyhi ve sellem) rüyasında görür."

Kevser Suresi
"100defa okuyan muradına nail olur. Rasulü Ekrem'i (sallallahu aleyhi ve sellem) rüyasında görür."
ACIDA OLSA DOGRUYU SÖYLEYİNİZ HZ.MUHAMMED (SAV)
لا إله إلا الله محمد رسول الله
xmuzzy
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen xmuzzy »

Ellerinize sağlık Allah razı olsun kardeşlerim.
Kullanıcı avatarı
PsychopathiCaT
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen PsychopathiCaT »

Allah herkese nasip etsin, iyiyede kötüyede. Kötüyede nasip etsinki uyandığında sorsun kendine Resulullah benimle neden ilgilenmedi, bana niye yanaşmadı, neden ona ulaşamadım ? Belki bu onun için bi uyarı olurda kendini düzeltir.
[b][glow=blue][color=white][size=67]I Love You...I'll Kill You!!!!~~bUT I LoVe YoU FOrEver~~[/size][/color][/glow][/b]