Dini Konular Bölümü Hakkında

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mavzer70
New Friend
New Friend
İletişim:

Mesaj gönderen mavzer70 »

arkadaşlar dügünlerde kadın ve erkeklerin aileleriyle beraber bulunup
oturmalarında dinen bir mahsur yok...yeterki iki cins bir arada çalgı ile oyun oynamasın ve tesettürüne dikkat etsin...nihayetinde dinen nikah ilan demektir....
selam ve muhabbetle...
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

mavzer70 yazdı:arkadaşlar dügünlerde kadın ve erkeklerin aileleriyle beraber bulunup
oturmalarında dinen bir mahsur yok...yeterki iki cins bir arada çalgı ile oyun oynamasın ve tesettürüne dikkat etsin...nihayetinde dinen nikah ilan demektir....
niye ki birlikte oyun oynasalar ne olur?
bundaki sorun nedir?
eğer oyun oynanmıycaksa düğün diye bir olay çok saçma olur. onun yerine herkes sadece nikah şahitlerini alıp gitsinler kıydırsınlar nikahını gelsinler evlerine.

Bana senin düşüncen çok saçma geldi... Tabi buda benim fikrim
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
melekseda
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen melekseda »

helal-haram konusunda bize göre saçma veya değil tartışması olamaz.O sorumun yanıtını istiyorum hemen burdan kim sorumluysa....
www.dilkonus.en101.com
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Ya dinen ne sorunu olur bunun allah aşkına ya yok gitmek caizmidir yok kadın erkek oynaması günahtır yok kara çarşaf (Sansür...) giymek zorunludur filan bilmiyorum ama gerçekten bu şekilde düşünceler filan.. Yorum yapmak hattime değil biliyorum ama bu kadarına da pes yani.. :ziped:
En son ComiC tarafından 23-08-2005 22:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mavzer70
New Friend
New Friend
İletişim:

arkadaşlar önce şunu belirteyim,tesettur karaçarşaf degildir ama karafatma hiç degildir...insanların giyimlerine her ne olursa olsun saygılı olmak esastır...bu ne türlü özgürlük anlayışıdır ki,sen istedigini yapacak,giyeceksin biri haya duygusu ile çarşaf giydimi karafatma diyeceksin...yani bu anlayış biraz yaşasın kefenimin kefili karaborsacılık degilmi?
nihayetinde dini hükümlere göre bir bayan ve erkegin yanlarında üşüncü bir şahıs olması kaydıyle bir arada bulunmalarında mahsur yoktur...ama aynı yerde mahremiyetlerini sergileyici danslarda bulunmaları günahtır...bu konuda kulaktan duyma ve mantık yürütmelerle hüküm vermek ise abesle iştigalden başka bir şey degildir...Allah'ın emrini kuş mantıgımızla yorumlamakta ne!
bize düşen sadece kabul...yapıp yapmamak senin bilecegin iş...
inkar dinden çıkarır,inandıktan sonra en büyük haramda sadece günahtır...
selam ve muhabet..
selam ve muhabbetle...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

O an biraz kızdığım için öyle bir benzetmede bulunmuşum. Yoksa kimsenin giyimine kuşamına karışacak biri değilim tam tersine herkesin istediği şeyi yapmasını veya giymesini isterim. Fakat o anda konuşulan konu bana biras saçma geldiği için öyle birşey çıktı ağzımdan. O tabir için herkesden özür dilerim. Sanırım bir daha bu bölüme girmesem daha sağlıklı olacak. Bu arada kesinlikle kulaktan doğma vs tarzı birşey değildir benim söylediklerim. Sadece kendi kuş beynim bana bunlara söylüyor ve benim huzurum rahat..
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
mavzer70
New Friend
New Friend
İletişim:

arkadaşım orayı yanlış anlamışsın,kuş manttıgımızla demekle,Allah karşısında ki sınırlı aklımızı kasdetmiştim...sonsuz bilgi sahibi Allah'ın yarattıgı olarak ne kadar akıllı olabilirizki...biri yaratan digeri yaratılan...
şunuda ilave etmeden geçemiyecegim,buraya mutlaka sen ve senin gibi inandıgını sorgulamasını bilenler girmeliki belli bir ilerleme kaydedilsin ve medeniyet denilen munazara ortamı yaşansın...alınmak degil konuşmak,tartşmak lazım...iki elinin arasına başını koyup ben dogru oldugumu nereden bileyim diyebilen fikir haysiyetlilerine ne mutlu...
selam ve muhabbet...
Kullanıcı avatarı
Sonsuz_Nur
Fast Friend
Fast Friend

Es-Selamun Aleykum...

Mesaj gönderen Sonsuz_Nur »

Tekin abi HZ.ALLAH CC. Yar ve yardimcin olsun.Biliyorum ki her konuda dikkatlisindir.Özellikle Dini konularda ve Sabirlisindir ( bende yok malesef ).
Ahiret te Kevser Havuzunda Efendimiz S.A.V.'in yaninda buluşmak Dua lariyla.

Not: Allah Hakki için seni seviyorum.
Dualarindada bana da yer ayir İnşAllah.
Kullanıcı avatarı
Sonsuz_Nur
Fast Friend
Fast Friend

Es-Selamun Aleykum...

Mesaj gönderen Sonsuz_Nur »

melekseda cevabi sen biliyorsundur. :? Hatasız kul olmaz dimi. :?

Selametle...
Kullanıcı avatarı
PsychopathiCaT
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen PsychopathiCaT »

hayırlı olsun.
[b][glow=blue][color=white][size=67]I Love You...I'll Kill You!!!!~~bUT I LoVe YoU FOrEver~~[/size][/color][/glow][/b]