Dini Konular Bölümü Hakkında

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Dini Konular Bölümü Hakkında

Mesaj gönderen commando »

Arkadaslar öncelikle hayırlı olsun.. Bu bölümde dini hikayeler kısa soru ve cevaplar, sizlerin paylasmak istediğiniz dini baslıklar olacak... Hoşgörü sınırlarını zorlamadan seviyeli ve faydalı mesajlarınızı bekliyoruz..
Ayrıca önemli bir konuyu da arzetmek isterim.. Bizler ilahiyatta yada medrese de okumadık sorularınız oldugunda yada takıldıgımız yerlerde bilen insanlara sormak yada arastırma yapmak gerektiğinde vakit yönünden cevaplar gecikebilir.. Böyle bir durumda üyelerimizin anlayıs gösterecegini temenni ediyoruz..
Katkılarınızdan dolayı şimdiden tesekkür ederiz... Vira Bismillah..
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]
Kullanıcı avatarı
melekseda
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen melekseda »

sorumu sorucaz bu bölümde çok güzel düşünmüşsünüz teşekkürler...başarılar..
www.dilkonus.en101.com
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

bi araştırma sorusu sormak istiyorum gerçi dinle fazla bir alakası yok ama hala türkiyede eğitim veren medrese(ler) var mı acaba? ben kapatıldığını sanıyordum ama çok merak ediyorum çünkü bir kere birisinden adana dan medrese mezunuyum diye bir yorum duydum ne kadar doğrudur bilemem ama?
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
melekseda
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen melekseda »

Bi soru;kadınlı erkekli düğünlere gitmek,heleki her dini konuda çok bilgili gibi görünen birilerinin gitmesi ve orda ortamda kendini abartması caizmidir?
www.dilkonus.en101.com
Kullanıcı avatarı
excalibur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen excalibur »

Düğünlerin amacı, evliliği resmi işlemlerin ardından topluma duyurmak ve o iki kişinin artık evli bir çift olduğunu bildirmektir. Dolayısıyla düğün törenleri toplumun gelenek ve göreneklerine uygun bir toplatı, bir ziyafet kısaca insanları bir araya getiren sosyal içerikli organizasyonlardandır.

Bir düğünde, kadın ve erkeklerin ayrı oturmasına gerek yok çünkü zaten herkes ailesiyle birlikte oturmaktadır, düğün salonlarında ki masaların düzenide buna göre ayarlanır. Ayrıca düğünde iki önemli kişi vardır Gelin ve Damat, gelenlerin sosyal durumu veya sınıfı ne olursa olsun müsafirlerdir ve organizasyon kurallarına uymalıdırlar.

Esas önemli olan düğünlerde alkol vb içkilerin bulundurulmamasıdır. Çünkü tüm iğrençlikler bu alkol kullanımından kaynaklanmaktadır. Benim düşüncelerim böyle arkadaşlar...
Çağların bilgeliğini ara fakat dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak !
Kullanıcı avatarı
salimcan22200
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen salimcan22200 »

ya bu konudaki soruları kım yanıtlayacak bi imam veya muftu yanıtlayacaksa iyi bi konu olacak yok herkafadan bi ses cıkacaksa o zaman gelmeyelim buraya bunu da acıklıga kavusturalım lutfen
Did My Time
Kullanıcı avatarı
excalibur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen excalibur »

salimcan22200 kardeşim, şu muhalefet hareketini bıraksanda konu ile ilgili görüşünü yazsan da bizde öğrensek nasıl olur...
Çağların bilgeliğini ara fakat dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak !
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Yok aslında mantıklı bir şey söylüyor. Yani bunları yanıtlayacak kişiler din konusunda söz sahibi kişiler mi yoksa öyle önüne gelen cevap mı verecek. Eğer her isteyen birşey söylerse çok tartışmalar çıkar orası kesin. Açıkçası benim dini inançlarım tam değildir ve dinen doğru kabul edilip, benim mantığımın almadığı şeylerde hiç çekinmeden ve utanmadan muhafeletlik yaparım. :)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen commando »

IWAS yazdı:bi araştırma sorusu sormak istiyorum gerçi dinle fazla bir alakası yok ama hala türkiyede eğitim veren medrese(ler) var mı acaba? ben kapatıldığını sanıyordum ama çok merak ediyorum çünkü bir kere birisinden adana dan medrese mezunuyum diye bir yorum duydum ne kadar doğrudur bilemem ama?

ComiC yazdı:Yok aslında mantıklı bir şey söylüyor. Yani bunları yanıtlayacak kişiler din konusunda söz sahibi kişiler mi yoksa öyle önüne gelen cevap mı verecek. Eğer her isteyen birşey söylerse çok tartışmalar çıkar orası kesin. Açıkçası benim dini inançlarım tam değildir ve dinen doğru kabul edilip, benim mantığımın almadığı şeylerde hiç çekinmeden ve utanmadan muhafeletlik yaparım. Smile

IWAS turkiyede medrese tarzında egitim veren kuran kursları var

ComiC önüne gelenin cevap vermeyeceginden emin olabilirsin..
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

sağol commodo abi
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...