Regaip Kandili ne zaman? 2019 Regaip Kandili tarihi

Yazar: »


İslam Dünyası forumunda bulunan Regaip Kandili ne zaman? 2019 Regaip Kandili tarihi konusunu görüntülüyorsunuz...

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.

Regaip Kandili ne zaman? 2019 Regaip Kandili tarihi

Mesajgönderen taNGo » 25-02-2019 17:08

Üç ayların yaklaşmasıyla birlikte bir çok müslüman tarafından "Regaip Kandili ne zaman?", "2019 Regaip Kandili", "Regaip kandili hangi gün?" gibi soruların cevabı araştırılıyor.

Resim

2019 yılında Regaip Kandili 7 Mart Perşembe gecesi idrak edilecek. Mübarek üç ayların ilki olan Recep ayı ise 8 Mart Cumartesi günü başlayacak. Böylece Regaip Kandili'nin idrak edilmesiyle birlikte üç aylar başlamış olacak.

Regaip nedir? Regaip kelime anlamı nedir?
Regaip kelimesi Arapça kökenli bir kelimedir. Kelimenin kökeni Reğa-be kelimesinden gelmektedir. Reğa-be kelimesi ise "herhangi bir şeyi arzulamak, istemek, onu elde etmek için çaba sarfetmek ve meyletmek" gibi anlamlara gelmektedir. "Reğîb" kelimesi ise reğa-be kökünden türemiş bir isimdir. Manası, "arzulanan, talep edilen, kendisine rağbet edilen şey" demektir. Reğîb kelimesinin dişili (müennesi) Reğîbe 'dir. Reğîbe kelimesinin çoğuluna ise Reğâib denilmektedir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön İslam Dünyası

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.