Kuran'i Yetersİz GÖrenler

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
izleyici
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen izleyici »

cRyStaLL yazdı:İyi de kardeşim tek Kuran yeterliyse sen namazı nasıl kılacaksın Allah aşkına ya ?? Uydurma hadisler yok demiyorum var tamam. Ama uydurma hadisler var diye hadislerin tamamını silip atamazsın. Hele hele tefsir bilmeden Kuran ı kafana göre yorumlayamazsın. Kelam ve Fıkıhla ilişkin yoksa sen nasıl açıklayacaksın Kuran ı ya ?? Kuran ilkokul çocuklarının okuduğu çizgi roman değil. Elbette anlayabilmek için bir takım şeyleri bilmen gerek. Kaldı ki eski dilde yazılmış romanları bile okurken insan sözlük karıştırma gereği duyuyorsa, Allah'ın Kelamını okurken kendi beynine nasıl güvensin ?? 'Ben yaparım efendim, okurum da anlarım da uygularım da' diyebilecek kadar kendine güveniyorsan, hatta ve hatta fetva verme yetkisini bile kendinde buluyorsan senin bileceğin iş. Ahir zaman işte insanların kendi kafalarına göre iş yapacağı, İslam ı kafalarına göre yorumlayıp kendi dinlerini oluşturcakaları zaten haber verilmişti.

Benim sölediklerimle alakasız konuşuyorsunuz, tek kuran yeterlidir dediğimi hatırlamıyorum, yazımı okumadan yorum yapıyosunuz, şayet bana söylüyorsanız.
Kullanıcı avatarı
cRyStaLL
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen cRyStaLL »

Bence yazdığımı anlamıyorsun ya da anlıyor da anlamamış gibi yapıyorsun ki gayet iyi anladığına eminim. Bu tartışmayı kapatıyorum ben çünkü ikimiz de kendi fikirlerimizi birbirimize kabul ettirmeye çalışıyoruz gibi bir ortam doğdu. leküm diniküm veliye din :)
I[b]t[/b]'s [b]a[/b] t[b]h[/b]i[b]n[/b] [b]l[/b]in[b]é[/b] b[b]é[/b]tw[b]é[/b]én [color=Red]l[b]ø[/b]v[b]é[/b][/color] [b]a[/b]n[b]d[/b] [color=red]h[b]a[/b]t[b]é[/b] [/color] [b]![/b]