Filistin li Kardeşlerimiz İçin Dua

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
cihanka

Filistin li Kardeşlerimiz İçin Dua

Mesaj gönderen cihanka »

selamun aleykum ,
bu, 24/07/06 tarihinde başlayacak 31/07/06 sabahı sona erecek gece saat 2 de 2 rekat namaz 2 dakka dua ya cagrıdır.

Aşagıda dünyanın dört bir yanında çile çeken kardeşlerimiz için
sadece maddiyat değil bu yardıma maneviyat da katmamız gerektiğini ve bu manevi birliği semaya kardeşlerimle beraber yükseltmeyi istedim. dunyanın her yerinde aclık sefalet zülüm gören özgürlükleri kısıtlanan insanların cektikleri dertler sıkıntılar ; bizleri ırgalamassa bizlerin umrunda olmassa onlara o zulmü yapanlardan ne farkımız olur? ülkemizde oynanan oyunlar için, bayragımızı kirletmeye calışanlar için, vatanımızı bölmeye calışanlar için masum
insanları kendi egolarına tatmin etmeye çalışanlar için, masum cocukları kandırıpta kötü işlerine alet edenler için, sorumsuz aileler için sorumsuz insanlar için edelim bu duayı kendi isteklerimizide katalım, ailelerimizin isteklerinide sokakta düşüpte topu patlayan yetim cocuk içinde onuda katalım duamıza, bagdattaki çocuklarıda katalım filistindeki çocukları da kalbinizden kim geciyorsa onu katalım dua lara yükselsin semaya ilk önce resulümüze canımız efendimize salat ve selam getirsin peygamberimizin şefkatli elleriyle rabbe yükselsin ve rabbimizin ol emriyle tüm kainata yayılsın dualarımız, aglayan gözler sevinsin artık, açların karnı doysun
savaşanlar bıraksın artık silahları uzatmasın masum insanlara masum cocuklara, vatanım üzerinde oynanan oyunlar bitsin artık, bayragımdan şer gücler ceksin elini, sokagımdaki yetim cocuk ağlamasın açlıktan, analar cigerlerini parçalamasın artık. Hadi arkadaşlar hadi kardeşler hadi canlar koyalım yüreğimizi ortaya dua edelim umut için sevgi için koyalım birliğimizi ortaya titretelim arşı, peygamberimiz bizle gurur duysun ümmetimin gençleri desin hadi canlar hadi alah rızası için Allah aşkı için Allah tan yardım isteyelim dursun artık bu zulüm bu açlık bu feryat........

DUAMIZ
Ey kadir olan Allah’ım!
İşittik Ve İtaat ettik kim yenerse yensin kim yenilirse yenilsin galib olan hakim olan senssin yarab senki Muhammed Mustafa(S.a.V)yenilgi sınavını yaşatasın sen zülmetmezsin Yarabbi Yarabbi İnandık ve tasdik ettik zülmeden biziz Yarabbi senin yolunda kenetlenmeyip benlik hevesi içinde ayrı düştügümüz ve bölündügümüz için kendimize zülüm ettik biz bize zülüm ettigimiz için düşmanda şimdi bize zülmediyor Btün zalimlerden ve senden sana sıgındık YaRabbi bizler gafil olduk günahkar olduk mahkum olduk maglup olduk Kuran Ve sünnetin hikmetleri ile uyanmadık sen düşmanın saldırıları ile uyandırdın şimide lütfet YaRabbi güç ve enerji ver bilinçli sabır ve sebat ihsan eyle Yarabbi bize barış dini islamı getiren rasulun hikmetine onun mecbur kalıp savaştıgı zaman titizlikle sadık kaldıgı vuruşma hukuk ve ahlakından ayırma YaRabbi Ailemize sorumluluk , halkımıza bilim, müminlerimize aydınlık,aydınlarımıza iman , tutucularımıza kavrayış, kavramışlarımıza tutuculuk , kadınlarımıza bilinç, erkeklerimize şeref , ihtiyarlarımıza bilgi ,gençlerimize soyluluk , öğretmen ve üstatlarımıza öğrencilerimize inanç , uyuyanlarımıza uyanıklık , uyanıklarımıza irade , tebliğlerimize gerçek , dindarlarımıza din, yazarlarımıza güvenirlik, sanatkarlarımıza dert , şairlerimize şuur , araştırmacılarımıza hedef , ümitsizlerimize ümit, zayıflarımıza güç, muhafazakarlarımıza hareket , ölümcül uykularda olanlarımıza hayat ve dirilik , örlerimize görme , suskunlarımıza feryat , Müslümanlarımıza kuran ve sünnet , tüm mezheplerimize birlik , kıskançlarımıza şifa , egoistlerimize sabır, halkımıza kendini bilme, tüm uluslardan kurulu milletimize samimiyet himmet fedakarlık yeteneği kurtuluşa layık oluş ve izzet bağışla dunyada zulum yapanları kanlarında bogulmasını mustazaf halka eziyet edenlere cezalarını insanların aclıktan sefaletten hastalıktan ölmesine sebep olanlara kahrını göster.

NOT: BU YAZI BİRÇOK MAİL GRUBUNA , İNTERNET SİTESİNE GÖNDERİLDİ.BİZDE FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN DUA EDELİM.SELAMETLE...
cihanka

Mesaj gönderen cihanka »

Katılım 0 mı?
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen commando »

Katılan arkadaşların mesaj yazması şart değil ki cihanka.. Müsterih ol.
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]
cihanka

Mesaj gönderen cihanka »

tamam commando abi :sorry:
İnşallah bu zulüm sona erecek.
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

ben hep dua ediyorum zaten tüm zulüm gören din kardeşlerimiz için. illaki kalıplaşmış bir dua ile bu kardeşlerimize dua etmemiz şart değildir içimizden geldiği gibi can-ı gönülden dualarımız onlarla her zaman...Allah yardımcıları olsun
cihanka

Mesaj gönderen cihanka »

bunu ben yazmadım ki birsürü foruma , internet sitesine , mail grubuna gönderilen bi mesaj bu. Herkes aynı anda bu şekilde dua edecek.

şu an cyber-warrior.org ,forumzindan.com ,rehayeprem.net ,ankebut.net sitelerinden kardeşlerimiz bu katılıyor.
carlos54
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen carlos54 »

kayıtsız kalmayalım arkadaşlar. bizde ellerimizi açıp dua edelim
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

İnşallah Allah yapılan duaları kabul eder ve bu zulüm bir an önce noktalanır..Bu arada bir şeyler yapmak isteyenler için; Deniz Feneri Derneği'nin Filistin halkı için yardım topladığını duydum...
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
cihanka

Mesaj gönderen cihanka »

grace yazdı:İnşallah Allah yapılan duaları kabul eder ve bu zulüm bir an önce noktalanır..Bu arada bir şeyler yapmak isteyenler için; Deniz Feneri Derneği'nin Filistin halkı için yardım topladığını duydum...
5560'a bir mesaj ile 5YTL bağışta bulunabiliriz.
tüm hatlardan mesaj atılabiliyor.