Dua Hakkinda Bİr Soru...

İslam dinimiz hakkında sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz, paylaşmak istediklerinizi bu foruma yazabilirsiniz.
Barbarian666hun
New Friend
New Friend

Dua Hakkinda Bİr Soru...

Mesaj gönderen Barbarian666hun »

herkese merhaba...ben site üyelerinden dua konusunda tavsiye istiyorum.şöyle bir tavsiye : doyurucu içerikte,yani kalın ve detaylı bir veya birkaç dua kitabı ismi önerisi.daha önce bazı dua kitapları satın aldım,ama bana sanki bunlar dua konusu yeterince ciddiye alınmadan hazırlanmış gibi geldi.bu konuda piyasada bulunabilecek en kalın ve en ince ayrıntılı kitap önerisi yazılırsa sevinirim.
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen commando »

Açıklamalı Dua Kitabı (Mehmet Paksu / Nesil Yayınları)

Duanın en güzel, en latif, en leziz, en hazır meyvesi, neticesi şudur ki: Dua eden adam bilir ki, Birisi var ki, onun sesini dinler, derdine derman yetiştirir, ona merhamet eder. Onun kudret eli her şeye yetişir. Bu büyük dünya hanında o yalnız değil, bir Kerim Zat var, ona bakar, ünsiyet verir. Hem onun hadsiz ihtiyacatını yerine getirebilir ve onun hadsiz düşmanlarını defedebilir ki bir Zatın huzurunda kendini tasavvur ederek bir ferah, bir inşirah duyup, dünya kadar ağır bir yükü üzerinden atıp Elhamdülillahi Rabbi'l-alemin der. (Arka Kapak)

Açıklamalı Büyük Dua Kitabı (Cemal Sofuoğlu / Diyanet Vakfı Yayınları)

İnsanın günah işlemesi, hata yapması çok tabiidir.Önemli olan kulun hata ettiğinin, günah işlediğinin farkına varması ve hemen tevbe edip, Yüce Allah (c.c)'dan af dilemesidir.Tevbe ise dua ve istiğraf ile hayırlı güzel iş yapmakla olur.Müslüman, hayatının her anında Yüce Allah (c.c)'ın kontrolü altında bulunduğuna göre bunun şuuruna vararak hareket etmekle yükümlüdür.

Bu kitapta, hayatımızın her anını ayrı bir kutsiyetle anlamlandıran, ömrümüzün her safhasında, Yüce Yaratıcıy'la manevi irtibatımızı temin eden duaları ayrıntılı olarak bulacaksınız.

Dualarım (Ahmet Mahmud Ünlü / Beyan yayınları)

Benim tavsiyelerim bu kitaplardır.. Selametle.
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]
Kullanıcı avatarı
Nefertiti
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Nefertiti »

Sağol commando..Bende almak istiyordum güzel bir dua kitabı, tavsiyelerin yardımcı olacak..Teşekkürler başlığı açan arkadaşa da sana da..
Tırtılın "Dünya'nın sonu" dediğine, Usta "Kelebek" der...
Kullanıcı avatarı
selims
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen selims »

[img]http://img98.imageshack.us/img98/9568/buyukresim9wc.jpg[/img]
hosted.filefront.com/kargili19
aldemira
New Friend
New Friend

Re: Dua Hakkinda Bİr Soru...

Mesaj gönderen aldemira »