Tuzluk ve karabiberlik delikleri

Yazar: »


Yemek Tarifleri forumunda bulunan Tuzluk ve karabiberlik delikleri konusunu görüntülüyorsunuz...

Bu forumda yemek tariflerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tuzluk ve karabiberlik delikleri

Mesajgönderen taNGo » 22-08-2015 16:51

Tuzluk ve biberlik takımlarının bazılarında tek delikli ve çok delikli olmak üzere iki farklı kap bulunur. Bazı yeni çıkan tuzluk ve biberlik modellerinde ise kaplardan birinin delik sayısı diğerine göre daha azdır.

Bu kaplardan; tek delikli ya da az delikli olanına Tuz, çok delikli olanına ise Karabiber koyulur. Günümüzde bir çok işletme bunun tam tersini uygulamaktadır. Dolayısıyla yanlış uygulanan bir yöntemdir ve doğru olduğu sanılmaktadır. Bir çok Avrupa mutfağında tuzluk ve karabiber delikleri tuz, tek ya da az delikli kaba; karabiber ise çok delikli kaba koyularak uygulanmaktadır.

Resim

Özetle; karabiber, tuza göre daha hafif ve ekilmesi daha zor olduğundan çok delikli kaba konması yemeklere ekimini kolaylaştıracaktır. Tuz ise daha akışkan olduğu için tek delikli kapa konulması uygundur.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3935
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Yemek Tarifleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron