Liselere Giriş Sınavı..

Yazar: »


Eğitim/Öğretim forumunda bulunan Liselere Giriş Sınavı.. konusunu görüntülüyorsunuz...

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..

Liselere Giriş Sınavı..

Mesajgönderen dEEp » 08-12-2004 16:02

Liselere Giriş Sınavı başvuruları bu yıl ilk kez internetten yapılacak..

Bir milyona yakın ilköğretim son sınıf öğrencisin girmesi beklenen Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) başvurular ve tercihler bu yıl ilk kez internetten yapılacak..

Başvuruların 4 Ocak ile 11 Şubat 2005 tarihleri arasında yapılması planlanırken, tercihler de ÖSS'deki gibi sınav sonucu açıklandıktan sonra internette gerçekleştirilecek. Bu sene ilk kez yabancı dil ağırlıklı liselere (süper liselere) de LGS sonucuna göre öğrenci alınacak. Süper liselere yerleştirme merkezî olarak yapılacağından LGS'ye girmeyen öğrenciler açıkta kalacak. Öğrencileri bu yıl Liselere Giriş Sınavı'nda önemli değişiklikler bekliyor. Resmi ve özel fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler, Anadolu öğretmen liseleri ve polis koleji gibi yerlere girmek için yapılan LGS için öğrencilere bu yıl kılavuz gönderilmeyecek. Kılavuz, sadece http://sinavlar.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacak. Okullar bu siteden kılavuzu indirerek çıktılarını okul panolarına asacak. Uygulama ile yaklaşık 2,5 trilyon, tasarruf sağlanacak. Sınav için başvurular okul müdürlüklerince internet ortamında gerçekleştirilecek. Başvuru işlemlerinde bilgilerin doğruluğundan bilgileri giren okul müdürlüğü ile veli sorumlu olacak..İnternet bağlantısı olmayan veya başvuru süresince teknik bir sebeple internet bağlantısı çalışmayan okullar, en yakın internet bağlantısı olan bir başka okuldan veri giriş işlemlerini gerçekleştirecek. Sınav giriş belgeleri mayıs ayının üçüncü haftasından itibaren internetten yayımlanacak..
Kaynak : NetHaber
Ne dava haramisi, ne entelektüel sanat çığırtkanı, ne ütopya devşirmeni. Kuş olup uçtuk semaya..
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend
 
Mesajlar: 557
Kayıt: 18-09-2004 04:30
Konum: İstanbul

Mesajgönderen ComiC » 08-12-2004 18:35

Valla böyle çok güzel olmuş. Özellikle de bu şekilde iki buçuk trilyona yakın tasarruf olması güzel. Ama bütün okullar online olarak bu işi yapabilecekler mi orasını bilemem. Hadi şehirlerde ki okullar bir şekilde kayıtları yapar da, köy okullarında filan n'olcak. Yani kayıt için yine birilerinin internet bulması gerekecek. Neyse hayırlısı olsun. Sanırım böyle daha düzenli olur. (birde ne kadar güvenli olur o da var)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
 
Mesajlar: 6250
Kayıt: 18-01-2004 13:00

Mesajgönderen SaVioR » 08-12-2004 19:00

Geç bile kalındı..
Kullanıcı avatarı
SaVioR
Fast Friend
Fast Friend
 
Mesajlar: 237
Kayıt: 18-08-2004 23:35
Konum: Çanakkale

Mesajgönderen IWAS » 08-12-2004 19:09

Bizi kaşımıo biz geçtik o devirden :lol: ama olsun sistem güzel
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
 
Mesajlar: 1961
Kayıt: 27-07-2004 15:27
Konum: Tekirdağ

Mesajgönderen pıssa » 08-12-2004 20:26

Bizim zamanımızda ne LGS nede internet wardı heyy gidi gençlik çook şanlsısnız Böyle güsel bir uygulam olduğu için
Yerine sevemedim ki...
Kullanıcı avatarı
pıssa
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
 
Mesajlar: 856
Kayıt: 16-09-2004 14:12

Mesajgönderen vişne » 09-12-2004 15:38

Yaş geçmiş bile olsa bu uygulamaları görmek de güzel, hayırlı olsun. Başarılar artsın. Okullar dolsun. Kızlar okusun. İş bulunsun, seçmekte zorlanılsın. Kalkınılsın, yüzler gülsün. Bu da benim duam olsun :)
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend
 
Mesajlar: 575
Kayıt: 25-06-2003 01:25


Dön Eğitim/Öğretim

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron