Online ÖSS Deneme Sınavı

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Online ÖSS Deneme Sınavı

Mesaj gönderen Eternity »

Bildiğiniz üzere ÖSS sınavı yakla$makta ve sizlere kendinizi sınamanız için NtvMsNbc'nin Final Dershanesiyle ortakla$a hazırlamı$ olduğu ÖSS Deneme Sınavlarının linkini veriyorum. Bakalım kim ne kadar hazır ve ba$arılı :)

Sözel ve Sayısal olmak üzere iki etapta hazırlanmı$ olan sınava ba$lamadan önce açıklamaları iyice okuyun. Ayrıca bu deneme sınavları sınav tarihine kadar her hafta devam edecektir, takip edebilirsiniz.

Sınava ula$abilmek için buraya tıklamanız yeterli. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Rica ederim cherry85, umarım sınava hazırlananlara bir faydamız dokunur :)

Sınava girecek tüm arkada$lara $imdiden ba$arılar dilerim, gönlünüze göre olur in$allah. ;)
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Bu yıl yarış çetin geçecek

Mesaj gönderen vişne »

Bu yıl, Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) 1 milyon 786 bin 828 adayın başvurmasıyla rekor kırıldı.
2004-ÖSS'ye 1 milyon 902 bin 250 aday başvurdu. Bu adaylardan 1 milyon 786 bin 828'i ÖSS'ye girmek için başvururken, 115 bin 422 aday da sadece kendi alanlarındaki meslek yüksekokulları ve Açıköğretim programlarına sınavsız geçiş yapmak istedi.
Geçen yıl ÖSS'ye toplam 1 milyon 597 bin 302 aday başvurmuş, bunlardan 1 milyon 502 bin 815'i başvuru formunda ÖSS'ye girme seçeneğini, 94 bin 487 aday da sadece kendi alanlarındaki meslek yüksekokulları ve Açıköğretim programlarına sınavsız geçiş seçeneğini işaretlemişti. Böylece ÖSS'ye başvuru sayısında yüzde 18.8, sınavsız geçişe başvuru sayısında da yüzde 22'lik artış oldu. Ancak aynı artışı kontenjanlarda göremiyoruz. Geçen yıl örgün öğretim lisans programlarına alınan öğrenci miktarı 190 bin civarındaydı. Bu yıl bu kontenjan 200 bin dolayında olacak.

Bu sene ÖSS ye girecek tüm arkadaşları gerçekten de çetin bir yarış bekliyor. Hepinize tüm içtenliğimle başarılar diliyorum.