Her ÖĞrencİye Bİr Kİtap Kampanyası

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Her ÖĞrencİye Bİr Kİtap Kampanyası

Mesaj gönderen kibele45 »

Arkadaşlar konunun isminden de anlaşılacağı gibi bu bir kitap kampanyası.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapmaktayım.Amacımız okulumuza bir kütüphane kazandırmak.Hepimizin bildiği bir söz var ya : her kütüphane bir hapishane kapatır.

Ben kendim batılıyım.Ancak burası da benim yurdum.Burda okuyan kardeşlerimiz de bizim yurdumuzun insanı.

Fakat okulumuzun bir kütüphanesi yok.Öğrencilerime kitap okuyun demeye utanıyorum.Çünkü çoğunun durumu yok buna.

Düşündük ve sonunda bir kampanya başlattık.Aklıma ilk olarak foruma konu açmak geldi.Duyarlı , gelişmiş , dürüst bir toplum olmanın şartıdır kitaplarla iç içe olmak.Bu açıdan hepinizden yardımlarınızı bekliyorum.

Elinizde olan veya alacağınız bir hikaye , bir roman , bir şiir ... kitabı birçok öğrencinin geleceğini kurtaracaktır.

Eğer durumunuz yoksa en azından okuduğunuz okullarda , çalıştığınız şirketlerde , bulunduğunuz ortamlarda bu kampanyadan bahsederseniz bu çocuklara en büyük iyiliği yapmış olursunuz.İşin sevap yönüne pek girmiyorum.Onu kendi içinizde siz düşünün...

Hepinizin yardımını bekliyoruz.Şimdiden binlerce teşekkür...

KİTAP YOLLAMAK İÇİN ADRES:

Elbistan İlköğretim Okulu Kahramanmaraş / Elbistan
tüm TURKİYEFORUM yöneticilerine ve üyelerine kitap kampanyasına verdikleri katkıdan dolayı sonsuz teşekkürler.Bu öğrenciler sizleri unutmıyacak...

"VİŞNE" "NİNNİ" "COMMANDO" ve tüm turkiyeforum üyeleri hepinize minnetarız...
Kullanıcı avatarı
rüya
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen rüya »

kardeş elimizden geldigi kadar yardımcı olmayaçalışırız
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Güzel bir kampanya, konuyu sabitliyorum ve tüm kullanıcılarımıza bu konu hakkında az sonra mail gönderiyoruz.
Dreams
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

kibele45 düşüncenizi takdir ettim ve taNGo'nun da belirttiği gibi kullanıcılara mail yollanıyor. yalnız bir isteğim var. size ve/ya okula ulaşmak isteyenler olabilir ve bunu yapmaları için bir irtibat adresi ve/ya telefon numarası (okulun olabilir) verirseniz sevinirim.
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

öncelikle böyle bir girişiminden dolayı seni kutluyorum kibele. burada yayınlamış olduğun yazıyı www.libpark.com adresinede yollarsan eminimki çok güzel sonuçlar elde edeceksindir.. site kullanıcılarının buna kayıtsız kalmayacağına eminim. aynı sitede daha öncede birçok defa kitap bağış kampanyalarının düzenlendiğini hatırlıyorum.. bunun yanı sıra bu isteğini belki okul yönetimi aracılığıyla kültür bakanlığına dilekçe ile belirtirsen en azından bakanlığın kendi bünyesindeki kitaplardan bağış alabilirsiniz. bunun dışında il valiliğine bildirimde bulunabilirsiniz. ama ilk önce Milli Eğitime durumu bildirirseniz belki belirli bir bütçe verebilirler diye düşünüyorum.. başka bir alternatif olarak en azından il içindeki halk kütüphanelerinin demirbaştan düştüğü ya da bir eserden gerekli olacak sayıdan fazla ellerinde bulunduruyorsa belki görüşürseniz okulunuza verebilirler... keşke devlet okullarının kütüphaneleride derleme kanununa tabi olabilse. ama ne yazıktırki tabi değiller. ama siteye mutlaka mesaj yollamanı şiddetle tavsiye ederim. şu an aklıma başka alternatifler gelmiyor... işe yarayabilecek bir fikir bulursam tekrar yazarım. kampanyanın en kısa sürede başarıya ulaşması dileğiyle..
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Vallaha hepiniz çoookkkk sağolun...
Elimden gelen her yere başvurmaya çalışıyorum.Aklıma ilk gelen yerlerden biri forum oldu.Ve yanılmadım da.Okulda öğrencilerimle birkaç yere mektup da attık.Hepiniz çoookkk sağolun...Duyarlı davrandınız.
İrtibat adresi : Elbistan İlköğretim Okulu KAHRAMANMARAŞ/ Elbistan

İrtibat telefonu : 03444153019 (Okulun tlfnu)

Tekrardan çoookk sağolun ilginiz için...
tüm TURKİYEFORUM yöneticilerine ve üyelerine kitap kampanyasına verdikleri katkıdan dolayı sonsuz teşekkürler.Bu öğrenciler sizleri unutmıyacak...

Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Ya arkadaşlar çooookkkk sağolun vallaha.Size nasıl teşekkür etsem? Harikabir forumm.Harika insanlarsınız.Allah binlerce kez razı olsun sizlerden...

Kullanıcı avatarı
objektif
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen objektif »

Gercekten güzel bir konu yakalamışsın arkadasım herkesin bu konu hakkında daha duyarlı olmasını bekliyorum: :)
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

daha neler yapılabilir diye düşündüm, araştırdım kibele, birde aşağıdaki gruplara katılıp liste üyelerine mesaj yollamanı tavsiye ederim. kitap bağışı kampanyasına duyarsız kalmayacaklarına eminim, belki neler yapılabilir konusunda fikirde verebilirler diye düşünüyorum. meslekleri kütüphanecilik olduğu için sana, benden çok daha doğru bilgiler verebilirler ve yönlendirebilirler.

okul_kutuphanecileri@yahoogroups.com
kutuphaneci@yahoogroups.com

düşünmeye devam edicem.. :))
Kullanıcı avatarı
kibele45
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Ninni yazdı:daha neler yapılabilir diye düşündüm, araştırdım kibele, birde aşağıdaki gruplara katılıp liste üyelerine mesaj yollamanı tavsiye ederim. kitap bağışı kampanyasına duyarsız kalmayacaklarına eminim, belki neler yapılabilir konusunda fikirde verebilirler diye düşünüyorum. meslekleri kütüphanecilik olduğu için sana, benden çok daha doğru bilgiler verebilirler ve yönlendirebilirler.

okul_kutuphanecileri@yahoogroups.com
kutuphaneci@yahoogroups.com

düşünmeye devam edicem.. :))
Dostum Allah senden razı olsun... Çocukların kütüphanede okuduğu her harf başına Rabbim sana sevap yazsın.VAllah öyle mutlu oluyorum ki bu tür yardımalrla.Okula koşar adım gidiyorum.DAha bir şevkle çalışıyorum...MİLYONLARCA teşekkür olsun hepinize...