ingilizce kelimeleri nasıl ezberlesem???

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
argetlam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen argetlam »

ben polemiğie girmeyeceğim yaşım küçük :-D ama eğer kelime öğrenmek istiyorsan Zen in söylediği yöntemler daha yararlı olur benim tavsiyem küçük hikayeler yazmaya çalış çok yararlı oluyor cnbc-e dizilerin yararı telaffuz açısından....ama yazmayı bilmediktenten sonra telaffuzun bir önemi yok çünkü kalıcı olmaz..
[b]ѕüтℓü çαу[/b]
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

10 dakka önce mailime gelen bir reklam:

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

:arrow: http://www.dilge.com.tr

İşte ben bu eğitimi ve reklamı desteklerim ve bu sitede yayınlarım.Gene de yabancı dil eğitiminde bilinmedik uygulamaları kullananlar varmış meğer.

Callan Metodu Nedir?

Callan Metodu, öğrencinin anlayabilme ve konuşabilme becerisini zevkli fakat yoğun bir ortamda artıran ya da başka bir deyişle geliştirmesini sağlayan, kesin sonuçlara ulaşmış, İngiliz patentli bir metodtur. Soru-Cevap formatlı dersler, öğrencinin İngilizce'yi çok yoğun biçimde duymasını ve etkin bir şekilde konuşmasını sağlar. Öğretmen dersi süratli bir şekilde sürdürerek, öğrencinin İngilizce'yi doğal hızında konuşulurken öğrenmesini ve anlamasını saglar.

Callan Metodu'yla Kesin Başarı

Callan Metodu, öğrenme yeteneği, ana dili, yaşı ne olursa olsun herkese İngilizce konuşmayı en kısa zamanda öğretir. Callan Metodu dersleri, hızlı bir devinim içerisinde verildiği için, öğrenci hiçbir zaman sıkılmadan, dikkati sürekli öğretmene odaklanarak, duyduklarını Türkçe’ye çevirmeden konuşur. Öğrencinin hafızası ne kadar zayıf olursa olsun öğrendigi her şeyi defalarca tekrar ettiğinden, öğrendikleri kalıcıdır.

Callan'ın En Yavaş Öğrencisi Diğer Okullardaki
En Hızlı Öğrenciden Daha Hızlıdır

Londra'daki en büyük okullarından birinin direktörü, 38 yıllık meslek hayatı boyunca Cambridge First Certificate sınavını 400 saatten az bir hazırlıkla geçebilen bir öğrenciye
rastlamadığını söylüyor. Callan yöntemi ile bu sınava hazırlanan bir öğrenci için ise aslında bu rakam ‘yavaş' olarak nitelendirilir.

Siteye girip Metodumuz bölümünü okumanızı tavsiye ederim.
En son taNGo tarafından 29-03-2006 01:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dreams
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

Callan' a ingilizce dilbilgisi iyi olan sadece konusma hizini artiran insanlar gidiyo. egitim onun uzerine. kelime bilmeden kimse yabanci bi dil ogrenemez.
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

ben Callan yazınca hemen de biliverdin metodu felan.Harika, tebrikler.Sen kendi kafanda devam et ne biliyorsan.Eminim İngilizce'yi Türkçeden iyi konuşuyorsundur.Ama yanlış bilgiler vermesin kimse insanlara.Bugüne kadar kaç kişi senin dediğin yöntemleri uygulamışta kolayca öğrenmiş İngilizce'yi?

Resimdeki İNGİLİZCEYİ KONUŞARAK ÖĞRENİN ibaresi Türkçe okunuyor sanırım?
Dreams
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

even hemende bilirim methodu felan.. 2 ay gitmistim konusmami hizlandirmak icin.
yanlis bilgi vermiyorum yillardir dil okullarinda, diger okullarda, benim gittigim okulda, CALLAN da dahil ogretmenlerin soyledigi taktikler bunlar : )))))

herne ise...
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Peki Tony Blair, sen çekilde George Bush gelsin.
Dreams
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

arkadas sadece ne yapabilirim demis, ben sadece fikir verdim.. sacmalik...... herkes farkli yollarla ogrenir.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

yahu anlatamıyorum ben hiç bir şey, beni anlayan anlamıştır umarım.Herkes aynı kağıda yaz 10 dakka ezberle otobüste yolda v.s. taktiğinden bahsediyor, ben buna karşıyım ve yanlış bir yöntem.İlk önce konuşarak öğreneceksin ki daha sonra bunları kağıda dökebilesin.Neyse daha fazla konuşmayacağım bu konu hakkında.
Dreams
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

hic gulcegim yoktu

bende anlatamadim sanirim (ya da benim gibi dusunenler anlatamadi) kelime bilmeden yabanci bir dil anlasilmaz. isteyen istedigi gibi, kolayina geldigi gibi ogrenir. ben ve bir cok tanidigim gordugum insan o sekilde ogrendi.

anlayan anlar anlamayan anlamaz.
Kullanıcı avatarı
alara
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen alara »

gelen mesajların 3 sayfa olduğunu görünce oldukça sevinmiştim aslında...
bir çok tavsiye görebileceğim diye...
amaaaa...
ortam biraz hareketlenmiş... :roll:
okulda bize saçma sapan bir şekilde öğretiyorlar ingilizceyi...
7 sene (güya)ingilizce okudum ama ingilizceyi pratik olarak ne kadar kullanabilirim orası muamma...
kelime haznemi geliştirmek istiyorum...
zaten gramer ingilizceyle pratik ingilizce çok da uyuşmuyor...

zahmet edip de cevap yazdığınız için teşekkürler...
akıl olmayınca ne yapsın fikir,
çalsın abdurrahman oynasın bekir....