eğitim ve

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
marlboroman
New Friend
New Friend

eğitim ve

Mesaj gönderen marlboroman »

öğrenciler neden başarıyı çok istediği halde çaba göstermiyorlar?
fikirlerinizi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
mythical_girl
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen mythical_girl »

eğitim sisteminden kaynaklanıolar.çook sıkıcı bi eğitim sistemi war ve de baya bi yorucu hep sınaw sınaw sınaw...e haliyle bnde dahil olmak üzere çoğu örenci bıkıolar we çaba gösterceği warsada göstermior
Birine sevginizin tümünü sunmak, asla sizi de aynı şekilde seveceğinin garantisi değildir. Sevgiye karşılık beklemeyin; sadece sevginin karşınızdakinin kalbinde büyümesini bekleyin; fakat olmazsa da, sizin kalbinizde büyüdüğüne emin olun!!!
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Eğer her gün sana biri eliyle kahve yapıp tepsiyle önüne getirirse , kahvenin nasıl yapıldığını öğrenemezsin. Bir şekilde mutfağa gidip işi yerinde öğrenmek gerekir. Ruhunda merak olmayanı meraklandırmak kahveyi yapana düşer. Merakının peşinden giden ise tattığı kahveye yeni lezzetler eklemeye çoktan başlamıştır.
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Ekmek elden, su gölden yaşadığımızdan belki de. İleride ne gibi zorluklarla karşılaşacağımızı bilmediğimizden. Hep bu şekilde yaşayacakmışız gibi davranmamızdan...
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.
marlboroman
New Friend
New Friend

eğitim ve

Mesaj gönderen marlboroman »

cevabını tam olarak anlayamadım yani biraz muğlak gibi daha basit yazarsan anlayabilirim(tam olarak) cevabın ilginçte geldi daha net olsa bende sana değişik fikirler sunabilirim
teşekkürler kendine iyi bak
Kullanıcı avatarı
mourhuun
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen mourhuun »

Televizyonda diziler almış başını gidiyor. siz hiç dizilerde ders çalışan bir çocuk gördünüz mü? ben görmedim.

işte size bir örnek; sihirli annem dizisinde çocuk ders çalışmak için odasına çıkar. o sırada eve kız arşadaşı gelir. odasına giderler. ama ders çalışma üzerine bir kelime bile yok. anlayacağınız çocuk küçük yaştan çalışmadan da bişeylerin yapılabileceğine inanıyor.

dizilerde hep farklı yaşamlar gösteriliyor. tüm dizilerde bir ferah bir rahatlık var. yani filimde kişiler yaşamak için fazla çabalamıyorlar. ve çoğu da zengin. bir tek " en son babalar duyar" filmi Türk aile yapısını biraz andırıyor.

ve sonra çocuk;ilkokul, ortaokul ve lise çağlarını atlıyor. üniversite kapısına gelince suspus olup duruyor, şaşırıyor. hatta üniversiteyi bitiripte gerçek dünyayı görünce işte o an, zamanında çalışması gerekmiş olduğunu anlıyor.
bence başarıyı da nasıl isteyeceğini bilmiyor gençliğimiz.
başınızı ağrıttıysa affola.
Ayrıldı gönül yine bir tek eşinden
Bulmakta teselli batan akşam güneşinden
Alnımdaki hattı yaşımın matemi sanma
Her çizgi açıldı acı hicran ateşinden
İşsiz mühendisle yine yeniden
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Fizik kurallarından biri ;"pozitif yük", "negatif yükü"i çeker kuralıdır. Bu kural; sadece yükler arası bir ilişki olmanın dışında hayatın içinde bir şekilde karşımıza çıkar. Nefret sonrası aşk bile buna örnektir.
Ama konu eğitime gelince bu yasa işlevselliğini yitiriyor. Olumsuzlukların yanına bir türlü olumluları koyamıyoruz. Hatta kuralın aksine negatif olan herşey pozitif düşünceleri itiyor, görülmemek üzere uzaklaştırıyor kendinden.
tomarza
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen tomarza »

biz tembeliz arkadaş. Küçükken nasıl yetiştirildikse büyüdüğümüz zamanda o devam ediyor. Hazır gelsin ben hiç uğraşmayım. Yorulmayım.....