Bir Karanlik Cagda Sevgiliye Açik Mektup

Hayatta sevdiğiniz herşey hakkında..Sevdiğinizi, sevenlerinizi haykırın..
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

I

Su anda seni / düsünüyorum diyemem. Düsündügüm ilgilendigim her sey seni düsündürmeye basliyor birdenbire. Agaçlarda oksuyorum saçlarini ve erken ilk gözlerin süzülüyor penceremden odaya. Sonra , belki de hiç dogmayacak çocugum , çocugumuz geçiyor bir bulutun sirtina binmis gülücükler yagdirarak. Aglayasim geliyor o an kahkahalarla . Caddelerde adimlarim , dört duvar arasi gizil bir günesin kalp atislarina uyum saglamaya çalisiyor. Uyumun her aninda seni buluyorum. Çok sesli bir ezgide ; fabrikalardan yükselen o en güzel insan emeginde seni. Bazen bir fotograftan bakiyorsun bana , o süzme bal içi gözlerinle. Ürperiyorum , ölümü ansitiyor çerçeve içinde derinlik kazanmasi bakislarin. Ve sen yasayan her seyde çikiyorsun karsima. Bir açik görüste annesine sarilmis kizin , Dünyayi kucaklayan iç çekisinde , topragi yaran bir tohumun ilk çigliginda , yazilan her satirda ve avucumda dinlenen altin rengi kelebegin kanat çirpislarinda sen .Çok uzun yollardan geliyorum, teleklerim döküldü rüzgardan . Iste hep bundan , böyle uykulu sarsak sakimam . Özgürlügü seni savunuyorum en ötülmez karanlik gecelerde. Bir manga hazir ol ates ve yagli urgan iste böyle katlediyorlar sevgileri. Kendi yüreklerinde katlediyorlar dünyanin anlamini ve ben sevgileri seni savunuyorum.

Mutluluk çatili bir ev olmusuz düsümde , tüm insanlarin cenneti özlemeden yasadiklari. Oysa yanlis kullanimda dogayi öldürmesi gibi teknolojinin , kendi yalnizliklarimizla tüketebiliriz sevginin bölüsülesi o üretken yarinlarini . Yalnizligim sevgilere çiçeklendigi zaman güzel . Sevgi ipi kopmus bir uçan balon ardindan çocugun yüreginde duydugu o yükselme coskusu , el ele tutusmalarimizda , damarlarimdan beynimi besleyen bir nehir. Nasil olur da insan , senleri olmadan yasami anlamlandirdigini , gelecegi güzelledigini sanabilir ? Bakir bir eylem midir tercih ; yoksa asklarini günlere kanla kaziyan bir tarih mi ? Sorun bu !

Seni düsündürüyor her sey ve zaman anlarini birbirine zincirleyerek , dünleri günlere ; günleri yasanmamislara ulayarak ilerliyor. Kalbim ! Senden kalkip sana dönen bir göçmen kus, seni özgürlügü savunuyor.

Kaynak: Yersizyurtsuz ( -dan kendi günlügüme.. )

(Iyi ki Varsin' im, Sen' i seviyorum.)
Kullanıcı avatarı
zeymir
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen zeymir »

çok güzel
gezerken buldum ve okudum gerçekten çok güzel
mükemmel