SMS anketi

Cep Telefonları ile ilgili güncel haberler, hiç bir kategoriye uymayan diğer modeller, model karşılaştırmaları, uygulamalar, paylaşımlar, tartışmalar.
TriniTy
Super Friend
Super Friend

SMS anketi

Mesaj gönderen TriniTy »

Günde 10 kısa mesajdan fazlasını atanların oranının yüzde 13 olduğu Türkiye'de, gençler arasında bu oran en düşük grupta yüzde 22 ile 1.5 katın üzerine çıkıyor.

Ericsson Consumer Lab tarafından yapılan araştırma, teknolojiyi sadece takip eden gençler arasında yüzde 22 olan bu oranın, meraklı kesim arasında daha da yükselerek yüzde 33'e ulaştığını ortaya koyuyor. Bu oranın, modern yaşlılar ve muhafazakarlar arasında yüzde 4'te kaldığı düşünülünce çılgınlığın boyutu ortaya çıkıyor.

Kısa mesaj söz konusu olunca nezaketimize de diyecek yok. Mesajı okumakla yetinenlerin oranı sadece yüzde 13. Kısa mesaj alanların yüzde 24'ü mesajı göndereni ararken, yüzde 54'ü bir kısa mesaj yazarak, mesajı atanı yanıtlıyor. Yüzde 9'luk bir kesim ise her ikisini birden yapıyor.
[img]http://img158.imageshack.us/img158/185/dancinggirloa8.gif[/img]
TriniTy
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen TriniTy »

ben genelde, sms'ye sms yazmak yerine, arayanlardanım :)
[img]http://img158.imageshack.us/img158/185/dancinggirloa8.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
musti_2242
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen musti_2242 »

bende genelde msj çekmem ama konuşamayacağım yerlerde ise msj çekerim ama %90 ararım :-o :-o
herkes birgün oemci olacak
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

bende tam tersi mümkün olduğunca mesaj çekerim telefonla pek konuşmam. Ancak o an acil birşeydir hemen haber vermem lazımdır vs. yada yazmak uzun gelirse ararım o kadar. Nedense telefonla konuşma fobim vardır pek sevmem :D
enjoy the silence..
jiiips
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen jiiips »

konusarak anlatılamıyan seyler msj larla daha kolay anlatılabılır.genlde sevgılıler arasında tabıkı bu gecerlı.bıde genelde msj lar ucretsız veya konusmaya gore ucuz oldugundan tercıh edılebılır bıde bazen konusmaya musaıt olunamadıgımız zaman idealı msj dır
Kullanıcı avatarı
Nefertiti
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Nefertiti »

Arayabilecek durumda ve zamandaysam ararım.. Yada vereceğim yanıt uzunsa uğraşmam yazmakla direkt ararım..
Ama genelde sms ile yanıtlarım.. Seviyorum mesajlaşmayı
:D
Tırtılın "Dünya'nın sonu" dediğine, Usta "Kelebek" der...
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Mesajlaşmayı seviyorum bende :) Ama yeri de geliyor mesajlara aramayala cevap veriyorum.
Başkaları gitmiş olur, gidince;
Bir sen yakınsın, uzakta kalınca..