Mirc Script

Diğer tüm sohbet programları ya da uygulamaları hakkında tartışmalarınız, sorunlarınız ve görüşleriniz.
casfer
New Friend
New Friend

Mirc Script

Mesaj gönderen casfer »

Merhaba arkadaşlar şimdi kendi kafama göre birşey yapmaya çalıştım ama içinden çıkamadım.
Sorunum:
Şimdi scriptlerde op olduğun zaman kullanabildiğin Auto ban sistemi bulunuyor Mesala kanalda opsun bir nicki atmak istiyorsun Nickin üzerine sol klik yapıp script menüsünden Ban komutuna tıkladığında userı kanaldan atar. Bende aynı sistemi oper için düşündüm script menüsüne kill-kline-gline ekleyecem önce nicke tıklayıp sonrada script menüsünden kline bastığında user otomatik olarak server dan atılsın isitoyom bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyom.
Kullanıcı avatarı
ugurbaltaci
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen ugurbaltaci »

Dostum operler için düşündün ise
mIRCscriptingden anlayan bir dostuna basit bir oper script yaptırabilirsin yada başka bir çözüm yolu sunayım sana bunu anlaman biraz daha kolay olacaktır. mIRC içindeki aliases bölümüne alttaki satırları eklersen , /at nick , yazdığın zaman kline atacaktır.
/at /kline $1 3600 DenemeIRC sunucusundan kurallara uymadığınız için $time itibari ile 1 saat uzaklaştırıldınız. (Ayrıntılı bilgi için kline@deneme.net)
Yukardaki satırlarda 3600 saniye yi belirtir istediğin gibi bu süreyi kendine uyarlayabilirsin. $time komutu da o anki saati gösterir.
Eğer daha ayrıntılı bilgi almak istersen mail atabilirsin bana.
CehenneM
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Enchanting »

Çok uzun süre önce sorulmuş ama cevaplayayım dedim:)

Alt+R yaparak script editörünü açın ve Popupslara gelin. Düzenle kutucuğundan Nick Listesi'ni seçin ve aşağıdaki kodları yazın:

Kline
.Reklam:/kline $$1 Sunucuda reklam yaptığınız tespit edildi. Sunucudan uzaklaştırıldınız.
.Küfür:/kline $$1 Sunucuda küfür ettiğiniz tespit edildi. Sunucudan uzaklaştırıldınız.
.-
.Sebepli:/kline $$1 $$?="Kline sebebi girin"
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!