Mirc

Diğer tüm sohbet programları ya da uygulamaları hakkında tartışmalarınız, sorunlarınız ve görüşleriniz.
casfer
New Friend
New Friend

Mirc

Mesaj gönderen casfer »

Merhaba
Arkadaşlar mirc script yapmak istiyorum ama setuplayamıyorum Setup.exe programı ve icon değiştirme proğramını arıyorum bilen varsa yardımcı olsun Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

1- Mirc Scriptin exe iconunu değiştirmeye yarayan programı buraya tıklayıp indirin

Programı Download Ettikten Sonra Makinanıza Kurun. Program 4 exe program dan oluşmaktadır.İlk önce mumedit.exe yi açın. Open'i açıp mirc.exe yi seçiniz ve iconu sağ tıklayarak edit iconunu seçin. Karşınıza otomatik olarak diğer program çıkacaktır.İconu değiştirin. Kaydet butonuna tıklayın. Diğer programıda kapatın. mirc.exe artık istediğiniz icon gibi olmuştur.
Not: Burada mirc.exe iconundan bahsediyorum. Windows'un içinde bulunan Paint Programı ile yapılan uzantısı .ico olan icon dan değil.Buna dikkat edin

2- Mirc Scripti Setuplayama yarayan Programı www.clickteam.com adresinden download edebilirsiniz.

Programı Download Ettikten Sonra Makinanıza Kurun. Masa üstündeki icona tıklayın ve programı açın. İleri butonuna basın. Setuplayacağınız Scriptin bulunduğu klasörü seçin. Seçtikten Sonra Altaki kutuya Scriptinizin Adını Yazın. Yazdıktan sonra ileri butonuna basınız. Karşınıza çıkan tablodan Scriptinizin exe dosyasını bulun ve okeyleyin. Altındaki kutuya Scriptinizin Adını Kısaca yazın. "Add desktop shortuc" bölümünü tıklı hale getirin. Bu işlemleri yaptıktan sonra ileri butonuna basın. Scriptiniz ile ilgili açıklamayı yazın. İleri Butonuna basın. Yeniden ileri butonuna basın. Kurulumda resim gozüksün istiyorsanız Resim seçin ve ileri butonuna basın. Karşınıza çıkan tablodaki kutuya scriptiniz bilgisayarınızın hangi bölümüne kurulmasını istiyorsanız yazın. Örnek : C:\COTTON Yazdıktan sonra ileri butonuna basınız. Yeniden ileri butonuna basın. Yeniden ileri butonuna basın Ve son butonuna tıklayın. 30 sn kadar bekledikten sonra karşınıza scriptinizin sıkıştırılmış setuplı halini nereye kaydetmek istediğinizi soran tablo çıkar . Setupa ad verin ve istediğiniz bir yere kayıt edin. Setupınız hazırdır.
Dreams
casfer
New Friend
New Friend

Esqare

Mesaj gönderen casfer »

Yardımın için çok saol ama bir ricam daha olacak bu adreste proğramın adı ne ? birde kendi yarattığım iconu nasıl değiştirecem ve kendime özel icon nasıl yaparım diye sorayım.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

installcreator programın ismi.
icon yapmak için çeşitli programlar var bu linkteki programa bir bakın http://www.programmarket.com/yazilimdun ... runNo=1813
Dreams
casfer
New Friend
New Friend

mirc setup.exe yardımı

Mesaj gönderen casfer »

merhaba script setup programını indirdim ama bu çok karışık setup yapmak beni kasıyor bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirmi ?
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

O zaman sende setup yapmadan zipleyerek sakla scriptini, mIRC programı zaten window'un sistem dizinlerine herhangi bir dosya kopyalamadan çalışabildiğinden scripti çalıştırmak için zipli dosyayı herhangi bir dizine açıp mirc.exe yada script.exe dosyayasını çalıştırdığında sorunsuzca çalışacaktır bu yüzden ben "zip" yapmanın yeterli olacağını düşünüyorum :tick:
Kullanıcı avatarı
aNeXiEtY
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen aNeXiEtY »

galiba esquare installa maker programını vermiş.
o programı kullanamk çok kolaydır biras araştırınca kolaylıkla bulursun.
ayrıca o prog açılınca iki tane pencere açılıyo ikinic açılan pencere kısa yoldan installa yapmaya yarıyo o pencereyi kapatmazsan rahatlıkla işlemini yapabilirsin..
[img]http://www.turkiyeforum.com/signature.php[/img]
[img]http://ircforum.teklan.net/images/resim/neo.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

"Setup Generator Pro" bir diğer alternatif setup programı buda oldukça kullanışlı ... :arrow: http://www.gentee.com/sgpro/
Kullanıcı avatarı
KoksaL
New Friend
New Friend
İletişim:

Mirc

Mesaj gönderen KoksaL »

Ben Mirc"i NasıL Türkçeye Çevire BiLirim Veya Türkçe Mirc Nereden iNdire BiLirim 1 BiLginiz Varmı?
KöksaL
criminaL
New Friend
New Friend
Konum: kAf daGInI geCiorsun oraLarda ßi kOy vaR ßeni sOr sana gOsterirLer..
İletişim:

Mesaj gönderen criminaL »

koksaL : http://www.mirc.com indirebiLirsin..
[i][b][glow=cyan][color=dark] Daima ayrILIkLar üretti ßenim Yürüyü$Lerim
Ø Yüzden adI ayrILIk øLan ßir ¢i¢ektir
$imdi benim avu¢LarImdaki ¢izgiLer
[/b][/glow][/color][/i]