Resme Öykü Yarışması 3

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kullanıcı avatarı
tuareg
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen tuareg »

Yüzlerce bıçak parçalamıştı yüreğini ve bedenini heryeri kanıyordu ama mavi akıyordu kanı,yeşil akıyordu kanı, ışık hüzmeleri geçiyordu aralık aralık ellerini dokundurmak istedi ama neye her yan boşluktu, aklını tutmaya çalıştı düşünmeliyim düşünmeliyim toparlamalıyım dedi kendine, etrafta karaltılar aklını başından alırcasına idi.yoksa düşündüğüm şeymi dedi içinden yok yok değildir derken pek bir emin pek bi akli selim değildi,içini ılık bir yaz rüzgarı doldurdu,mahsuniyet gelip kondu gözlerine ellerine baktı.kendini düşündü nerdende bulaşmıştı bu işe olmuştu işte aklına gelen olmuştu son keerede olsa baştan vazgeçmeliydi bu işten,ama olmamıştı yapamamıştı.oysaki son işti kendine söz vermişti bu son ama en son balina olacaktı.
Kullanıcı avatarı
MaD__BluE
New Friend
New Friend
İletişim:

Eski Bir Arkadaşdan Alıntılar...

Mesaj gönderen MaD__BluE »

Ayrildik… nedenini ikimizde bilmiyorduk. Bir sabahtı.. çok güzel bir sabah, özenle uyanılmış sabahlardandı. Bütün sakin hüznümle yolda yürüyen insanların kuru yapraklara bastıkça gelen çıtırtıları dinliyordum öylece. Ve sen gelip sıkıldım, dedin, ben gidiyorum..O an bir şey diyemedim. Denecek hiçbir şey de yoktu zaten. Sıkıldım ben gidiyorum. Sıkıldım ben gidiyorum.

Seninki neydi bilmiyordum. Ama emindim, sende bana benim sana olduğum kadar olmasa bile bağlıydın.. Peki ne olmuştu?

Bütün gün seni düşündüm , neden dedim kendi kendime. Sonra gece, sabaha kadar sana içtim. Düşündüm, şimdi ne yapacaktım, hayat nasıl devam etmeliydi? Yıllarca insanlardan çok uzak yaşamış birinin yeniden insanların yanına dönüşü gibiydi bu. Seni böylesine sevdiğim halde niye sevgim yetmemişti sana?

Ertesi gün umutsuz bir şekilde evini aradım. Umutsuzdum, çünkü senin evin boş kalmazdı. Kalmamıştı da. Telefonu hemen kapatmıştım. O an umutsuzluğumu bile alıp götürdün benden. Bütün duygusuzluğumla uğraştım ve sonunda ulaştım sana. Sana da aynı soruyu sordum : “Neden?”, “Neden böyle olması gerekiyordu?” yüzüme baktın, gözlerime, derin bir şefkatle; masum bir tavırla elimi avuçlarının arasına aldın. Ellerin titriyordu. Ne zaman bir şeyi zorlanarak söylesen böyle olurdu, ellerin titrerdi. Uzun bi sessizlikten sonra söyledin söylemen gerekenleri. “ ben bir limanım dedin, gemiler bana gelir ve bir süre kalır, ama hiç biri sonsuza kadar yanımda olamaz. Hepsi geçicidir yani.”

Hiçbir şey diyemedim. İçim acısını dinledim. Sessizce oturduğum yerden kalktım ve yürümeye başladım. Ağlayamadım, içimden bir şeyler kopmuştu ama sanki o yer bana duygularımı kaybettirmişti, o sözler. O anda konuşmak bile yaralıyordu beni. Uzaklaştım oradan iyice. Saatlerce Kızkulesi’ni seyrettim bomboş gözlerle. Beraber seyrettiğimiz yerden, aynı yerden… Sonra yürüdüm.. Uzaklara boşluğa baktım yalnızlığıma ağladım. Kayan yıldızda diledim ki “acılar zamanla azalır” buda azalacak başka bir limanda …
I feel I know you, I don’t know how, I don’t know why, I see you0feel for me, You cried with me, You would die for me...
Kullanıcı avatarı
SeNSiZiM
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen SeNSiZiM »

bir deniz kiziydim ben engin okyanuslarin derinliklerinde yasayan, sen hayatima girdin, engin okyanusumu firtinali bir deniz yaptin, hayatimi mahvettin ve cekip gittin. Kapilmamaliydim senin dingin hallerine, firtinadan sonra cikan ve etrafa isigini yansitan gunes yuzunu gostermistin bana hep. Kucuk bir sandalim vardi gonlumun denizinde yolculuga ciktigim, gunesinle icimi isittigim, gokyuzuyle dans ettigim. Askina kapildim atesler icinde yandim, hergun yeni bir firtina koptu gonlumun sahilinde. Sen hircin bir dalgaydin dingin denizimde beni zorlayan, hep kamcilayan, gonlumde kasirgalar yaratan. Sen yokken hep sakin, durgun, nazli nazli dalgalanirdi gonlumun denizi, ben ne zaman biseyler kacmak istesem oraya siginirdim, sakinlestirir, rahatlatirdi beni marti sesleri, yumusak dalgalar, yuzume yansiyan mavilikler. Martilarla kanatlanirdi benimde kalbim, kus gibi hafifler di, bir an kendimi gokyuzunde yildizlarin arasinda bulurdum. Ama sen ciktin karsima, hayatima girdin, sakin hayatimda, dingin okyanusumda firtinalar kopardin. Kanattin kalbiminderinliklerini, gonlumun mavilikleri kaybolmustu sayende, kirmizi olmustu okyanuslarim. Martilarim ucmaya korkuyordu kanli okyanusun uzerinde, yildizlar parlamiyordu artik, gokkusagimda kaybolmustu. Sen gelince kaybetmistim butun huzur buldugum seyleri, sen bana hep aci ve derin firtinalar yasattin. Bir tek sandalim kalmisti eski gunlerden, onunla yine okyanusumda gezintiye cikiyordum ama firtinalarin yarattigi hircin dalgalar izin vermiyor, kan kirmizi sular beni boguyordu. Kararliydim artik bitirmeliydim, senden ve firtinalarindan, hircinliklarindan vazgecmeliydim, ama izin vermiyordun pesimi birakmiyordun. Senden kacmak icin sandalimda acilmistim yine derin okyanusumda ilerliyordum eski maviliklerimi, martilarimi, huzurumu bulabilecegim gonlumun el degmemis kosesindeki dingin, firtinasiz, nazli nazli dalgalanan denizime dogru, kapilmistim yine senin firtinalarina sandalimla birlikte beni besik gibi salliyordun bir saga bir sola, sonunda sandalimi devirmeyi basarmistin bende kanli sular icinde cirpiniyordum, ama boguldugum icin degildi bu cirpinislar sadece senden kurtulmak icindi. Basarmistim bu defa kurtuluyordum senden, gonlumun denizinde kaybolurken huzurluydum yine sandalim batti, ben bittim bu seninde sonun oldu, firtinalar dindi, engin okyanuslar duruldu, hircin dalgalar yoktu.
Sen gittin ben bittim artik bir deniz kizi yoktu, hircin dalgalar arasinda firtinaya kapilmis kaybolmustu....

SeNSiZiM
[color=#fffff5]][shadow=#ff0088][b][size=159]GiDi$iN SoNuMuN Ba$LaNGiCi oLDu....

SeN GiTTiN, BeN BiTTiM!...[/size][/color][/shadow][/b]
Kullanıcı avatarı
cananyilm
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen cananyilm »

Aslı nasıl bilmem ama dairenin duvarlarımı soğuk yoksa içindeki yalnızlıkmı karar veremiyor insan.
Amma felsefe yaptın kızım kalk hadi dedi kendine .Kalkıp ne yapacaksa?? Kahvaltı ve geç kaldığı için ne giyeceğini fazla düşünmeden sadece giyinmek ve deliler gibi metroya koşmak .Tam da dediği gibi yapıp kendini metroya attı.İşe varmadan geçen zaman yalnızlığın son demleri ,yavaşca kitabını çıkardı çantasından.Kitabı sergide gördüğü ilk anı hatırladıda felsefe yapmak güzeldir diye gülümsedi.Dikkat çeken bir ismi vardı yıpranmışlığın yanında aynı kendisi gibi YELKENLERİN ÖTESİNDE. Yaşamdan kopmak üzere olan ama bu yolculuğa küçük bir ihtimallede olsa böyle bir yaşam mücadelesi yaşabilecekleri akıllarına gelmiş onların başına böyle bir şey gelmez diye çıkılmış bir yolculuk hikayesi olmalıydı.Evet evet kitabın kapağındaki resimde tam bunları görmüştü .Tüm aşklar gibi hayattan kopmak için hayata başlamazsınız ki . İnsan bindiği teknenin batma ihtimaliyle yolculuğun tadına nasıl varabilir.,flikaların varlığı size güven vermeli her an batabileceğinizi çağrıştırmamalı . Ayrılığın pençesine düştüğü apaçık ortadaydı okuyacağı birkaç sayfa için bu felsefe neyin nesi dedi gene .Özlediği neydi arkadaşımı yoksa sonsuz huzur mu bilemiyordu.Metrodan inerken acaba flikada fırtınayla boğuşan İngiliz beyefendisi ve kölesiyle beraber iki gemicide gelen gemiye sağsağlim binebileceklermi diye düşünmeden edemedi .
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

tekrar merhaba arkadaşlar. yazı yazma süresi bugün itibariyle bitmiştir. şu andan itibaren 1 haftalık oy kullanma süresi başladı. oy kullanmak isteyenler olursa, (b)ilgilerine sunarım.

hikayeleriyle ve oylarıyla katılımda bulunan herkese teşekkür ederim. 1 hafta sonra yarışmanın galibini açıklamak üzere, şimdilik hoşkalın. :)
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

yarışmanın galibi bluejar oldu, kendisini tebrik ediyorum ve bol yıldızlı günler diliyorum. :)

hikayeleriyle ve oylarıyla destek verenlere ayrıca teşekkür ederim. :)
ilmurat
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilmurat »

Tebrikler...
[scroll][color=brown][b]G İ T T İ M[/b][/color][/scroll]
Kullanıcı avatarı
bluejar
R.Ö.Y. 3. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 3. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen bluejar »

Okuduğunuz için sağolun. Önemli olan kısmı orasıydı bana göre...

Herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mourhuun
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen mourhuun »

eline sağlık güzel yazmışsın.
Ayrıldı gönül yine bir tek eşinden
Bulmakta teselli batan akşam güneşinden
Alnımdaki hattı yaşımın matemi sanma
Her çizgi açıldı acı hicran ateşinden
İşsiz mühendisle yine yeniden
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Birinci olan yarışmacıyı kutlar Eternity'den yarışmanın devamını beklerim :)