Engelli Çocuklar için sizden video istiyorum! :)

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
kionuka
New Friend
New Friend

Engelli Çocuklar için sizden video istiyorum! :)

Mesaj gönderen kionuka »

Arkadaşlar ben Gazi Üniversitesi Görme Engelliler Öğretmenliği 2.Sınıf öğrencisiyim. Yetersizlikten etkilenmiş (engelli) çocuklara göstermek üzere 5'er saniyelik videolar topluyorum.. Acil yardıma ihtiyacım var. Öncelikle sizden isteğim kamera karşısına geçip adınızı soyadınızı söyledikten sonra mesleğinizi söyleyip engelli çocuklarımıza bir cümle etmeniz.
Örnek:
Ben Eren Yenigün.
Görme Engelli Öğretmenliği 2.Sınıf öğrencisiyim
ve sizi kampüsümde görmek istiyorum :)
gibi.
Adınızı Soyadınızı değiştirebilirsiniz. Ama mutlaka meslek söyleyin, şu bölümde okuyorum, mezun oldum gibi.. çalışmıyorsanız bile en iyi yaptığınız şeyi meslek olarak sunun.. Örneğin: Ben Ayşe Yılmaz, İyi bir okuyucuyum, ve sizin yazdığınız kitapları okumak istiyorum..gibi...
Önemli noktalar: Çocuklara hitap ettiğinizi ve onlar için çok şey ifade ettiğinizi unutmayın.. Gülümseyin! Bunu unutmayın lütfen.. Ellerinizi kullanın onlara hitap edin.. Videonun başında sonunda eliniz makinayı açmış kapatmış önemli değil ben onları keserim ama cümleyi net duyalım lütfen. Grup çekimleri çok hoş olur. Yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.. 5 saniye dedim ama bu bir sınırlama olmasın yine de kısa ve uzun olarak 2 video gönderebilirsiniz. Katılım az olur diye korkuyorum.. Lütfen lütfen lütfen onlar için bir şeyler yapın.. Onları sokaklara, sinemaya, tiyatroya, pazara davet edin.. Çünkü onlar istendiklerini bilsin istiyorum.. Bu çocuklar total kör, az gören, total sağır, az işiten, ortopedik engelli, otistik, zihin engelli olabilir... Ama desteklendiklerinde çok şey yapabilirler. Ödevin asıl konusu engelli çocuklarla normal çocukların aynı sınıfta okumasının önemi yani kaynaştırma..Engelli bireyin tüm desteği sağlandığında (öğretmen eğitimi, materyal vb) o da normal sınıfta okuyabilir. Dolayısıyla "Seni sınıfımda istiyorum" diyebilecek öğretmenlere çok ihtiyacım var.... En büyük sınırlılık bu videoların 11.12.11 pazar tarihine kadar elimde olması gerek. Hemen bi web cam karşısında 5 saniyelik video çekip göndermeniz de yeter.. yeter ki gülümseyin ve onları isteyin.. Videolarınızı burada ya da özel mesajla paylaşabilirsiniz.

Her şey için teşekkürler :)