Resme Öykü Yarışması

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Resme Öykü Yarışması

Mesaj gönderen vişne »

Forumda dolandığım süre içinde çokça gezindiğim “Paylaşmak istiyorum” başlığında forum dostlarının yüreklerinden akan yazıları okumayı çoğumuz gibi ben de çok seviyorum.
Bir çok farklı duygunun farklı renklerle bezendiği bu yazıların ışığında Eternity ile yaptığım konuşma sonucunda ( ki kendisi bunu tehtid olarak görüyor :)) ; "Neden farklı bir şey yapmıyoruz?" sorusuna cevap bulalım derken, oyun tadında ve okumayı sevenlere keyif verecek bir yarışma yapalım dedik.
Düşündüklerimizi kurallarla bir şekle oturtalım derken sonuçta şöyle bir karara vardık.
Öncelikle,isminden de anlaşıldığı gibi yarışmadaki amaç, ekteki resmin çağrışımları sonucu öyküler yazmak.
Yalnız, bunun da bazı kuralları olmalı diye düşündük ve bunları şöyle sıraladık :
1. Resim yayınlandığı tarih başlangıç olacak şekilde, yazılar 15 gün içinde yazılıp yayınlanmış olacak.
2. Unutulabileceği düşünülerek başlangıç ve bitiş tarihleri tarafımdan hatırlatılacak.
3. Süresi dolmuş yazılar eklense bile çıkarılacak.
4. Yazıların ardı ardına olması ve okuyucuda öykünün uzunluğu sebebiyle bıkkınlık oluşmaması için öyküler 30 satırı aşmayacak .
5. Bütünlüğün bozulmaması için okuyucular öyküler hakkındaki görüşlerini yarışma dönemi olarak belirlenmiş 15 gün sonunda belirtebilecek.

Madem yarışma dedik, o halde bunun bir birincisi olmalı. İşte bu durumda, okurların puanlamasına bakılacak ki bu da , yazıların bitiminde eklenecek yazar anketleri oylaması sonucu belirlenecek.
Katılım olduğu sürece bu yarışma 15 günlük değişimler sonucu 10 etap olarak yapılacak.
Her etabın birincisinin başlıkta duyurulmasının yanı sıra şu an mavi olan avatar yıldızlarının rengi Tango’nun belirlediği renk seçeneği ile değiştirilerek ödüllendirme yapılacak.
Zevkli ve farklı bir yazım türü olup, işin içine oyun da katalım düşüncesiyle açtığımız bu başlığa tüm üyelerimizi bekliyoruz. :)

-------------------------------------

Kazananlara verilecek rütbeler:

1. Etap birincisi: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]

2. Etap birincisi: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]

3. Etap birincisi: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]

4. Etap birincisi: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]

5. Etap birincisi: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]

6. Etap birincisi: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Not: Rütbe resimlerinin üstüne birinci oldukları etabın adı yazılacaktır.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Öykülere oyunuzu lütfen mesajın solunda kullanıcı profilinin en alt kısmındaki Oylanmadı yada Oy değeri linkine tıklayarak veriniz.

Sonuçlara burdan bakabilirsiniz: http://www.turkiyeforum.com/ratings.php ... &submit=OK

Edited by taNGo
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Evet arkadaşlar, sevgili vişne'nin belirttiği üzere böyle bir yarışma düzenlemeyi düşündük ve umarım ilginizi çeker. Öykü yarışması 15 günlük değişimler süresince toplam 10 etaptan oluşacak ve ilk etabın başlangıç tarihi 17 Kasım bitiş tarihi ise 1 Aralık.

Görmüş olduğunuz resim sizin aklınızda ne gibi bir öykü canlandırıyorsa, hayalgücünüzle bunu yazıya dökmenizi istiyoruz, hepinize şimdiden başarılar dilerim. Başlık şu an için kilitli kalacak ve bayram sonrası 17 Kasım itibariyle açılacaktır. Bol şans.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Uzaklarda bir köy..

+selamün aleyküm hasan emmi.
-aleyküm selam ibrahim.
+maşallah senin buğdaylar bereketli olacak bu sene hasan emmi.
-ya ya sağolasın ibrahim. iyi yağmur yağdı bu sene, hayırlısıyla bereketini görecez yiğidim.
+geçen seneden sonra iyi oldu emmi. hepimizin beli kırıldıydı evvel sene, çok zarar ettiydik.
-he ya elimizde avucumuzda bi tek bunumuz var. o da olmayınca olmuyo be ibrahim.
+başaklar güneş gibi açtı emmi. sarı sarı ne de güzel duruyolar deel mi?
-he ya.. durmaz mı? bilirsin benim oğlan şeherde mektebe gidiyo, bundan kazandığımı oğluma harcarım, allah nazardan sakladı bu yıl mahsül iyi olacak besbelli.
+hee doğru ya.. recep mektebe gider, okuyacak mühendis olacak inşallah.
-sağolasın ibrahim. gözümde tütüyo bizim oğlan. 3 ay oldu yüzünü görmeyeli, anasıda bende özleminden beter olduk.
+tatil yaklaşıyo emmi, kavuşursunuz artık hayırlısıyla.
-he ya az kaldı gelmesine. anası her gün resmini öper, koklar oldu. ikimizde uzaklara dalar giderik, yolunu gözlerik.
+geç olsun güç olmasın, allah sağlık afiyet versin emmi. ben gideyim artık, bizim malları sulamam gerek.
-kolay gelsin ibrahim. ben de şu başaklara karşı bi cigara tüttürüyüm. bu yıl nazar değmesin pek bereketli oldular. oğlum okuyacak bu ürünle, bunlar olmasa ne ederik..
+hadin kalın sağlıcakla hasan emmi, fatma halama da selamımı ilet.
-aleyküm selam ibrahim, kolay gele sana. bi akşam çay içmeye beklerik.
+oldu emmi. hele recep gelsin, hep beraber ziyarete gelince içerik..
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Ba$ak Tarlasi

Mesaj gönderen MARTI »

Ba$ak Tarlasi

Yilgin bir basak tarlasiydi yüzü, rüzgarla savrulan.. Avuclarinda toprak, karsisindaki basak tarlasina öylece bakakalmisti.

Eylül' ün sarisinda idi yüregi, basaklar gibi.. Sanki biraz daha günes alir ise, onlar gibi kuruyacakti.. Sararacak, solacak, ardindan kuruyacakti yüregi.. ' Hic günes alan kurur mu? ' diye düsündü kendi kendine.. ' Coksa evet ' dedi.. Ne cok, ne az olmali günes; hersey dengi denginde ya.

Mavinin ayazinda cig tanesi toplamis gözleri, gökyüzüne takili kaldi.. Gün ici gizlenen, yildizlar gibi.. Eliyle uzanmak istedi, hani birakip topraklari avuclarindan.. Öyle uzakti ki gökyüzü, ruhu gibi.. Yetisemedi kollari..

Bikkinlikla kollarini iki yana birakti; cöktü dizlerini basak tarlasinin ortasinda. Bir ' ah ' dedi, basini egdi.. Sesini dinliyordu basaklarin.. ' Kimbilir birbirlerine hangi umutlari fisildiyorlardir ' diye düsündü.. Haykirmak istedi, ' rüzgar elcin olsun, bana bir umut fisilda '.....

Belliki, kirik tebessümünü sarmak istiyordu basaklara.. Hani belki topraga caresiz düstüklerinde, careli ' gülümseyis basaklari ' olarak yeni filiz verirler diye.. Bir umut iste..

Tarladaki kuslari süzdü.. ' Ke$ke kanatsiz bir ku$ olmasaydim ' dedi iclenerek yine, yine..

Yürüdü, yürüdü; ilerledi zavalli vücudu basak tarlasinin arasindan.. Ta ki bir basak, masumca yanagini öpene dek. Durdu; gülümsedi..

Bütün kirikligina saskindi; ki doga ona huzuru, gülümsemesini ögretmisti. Hem de apansiz..

O apansizligin icindeki öpüste; o bugday tarlasinin ta yüreginin topraklarinda yeserip, boy verdigini hissetti.. Unutmustu tüm bezginligini, gökyüzünce mutluydu kendi ' dogasinda '.

Sicacik gülümsüyordu..

17.11.04 / 20:08 Chemnitz.
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Jedi »

Kaos Savaşı
...
Orclar,goblinler ve minatorlar buğday tarlasının yanında mevzilenmişti.Midkemia dünyasının kaderi birazdan burada belli olacaktı.İnsanlar,cüceler ve elfler tarlanın kuzey yanına kamp kurup savaş çadırlarını buraya dikmişlerdi.Cove ülkesinin en saygın birliği olan Gümüş Yılan Şövalyelerinin yüzbaşısı olan Valith durumlarını hiç iyi görmüyordu.Savaş büyücüleri geceki çatışmada yorgun düşmüştü ve yeni bir çatışma her an patlak verebilirdi.Dün gece orc şamanların yarattığı depremlerle büyük sayıda kayıp vermişlerdi.”Her şey bu gece bitecek” diye düşündü Valith.”Sir Valith” diye bir ses işitti,arkasını döndüğünde bir elf olan Güneşin Sözcüsü Slyvaran’ı gördü.Kendi ırkına göre oldukça iri sayılabilirdi bu elf,saçlarıda güneş gibi parlıyordu.”Okçularımı söylediğin gibi buğday tarlasının etrafından dolaştırıp doğu kısmına yerleştim” dedi Slyvaran.Valith’in planı yavaş yavaş yerine oturuyordu.Savaş büyücüleri batı kısmında bir karışıklık çıkarıcak,doğu yönüne doğru çekilen düşman oklarla biçilicekti.”Herşey bu gece bu buğday başaklarının arasında sona ericek” dedi sadece kendisinin duyabileceği bir sesle Valith.”Herşey sona ericek”
...

(Çok uzun olduğu için sadece buğday tarlasının geçtiği bölümü aldım)
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Bir sigara içimlik gelmişti...

Severdim sere serpe toprağa uzanmayı.Yazın sıcağında, güneş gözlerimi alırken atardım kendimi sıcacık toprağın göğsüne.Sonra…sonra dalardım ilerilere, gökyüzünün maviliğine, oraya buraya serpilmiş gibi duran bulutlara… Gök tuvalim olurdu gözlerim fırçam.

Bir yaz günüydü. İşim bitir bitmez hızla evden ayrıldım.Koşa koşa tarlalara giden yola saptım. Çıplak ayaklarımda hissediyordum sevdiğim o tozlu yolu. . Toprak, yaz güneşi altında yakıcıydı, ama aldırmıyordum. Altın başaklara doğru koşuyordum. Gizli köşeme yaklaşıyordum. Bacaklarıma değen, aralarına dolanan başakların üstüne elimi sürüp daha bir hızlı koşuyordum. Ben efendiydim o an. Onlar da beni selamlıyorlardı sanki heyecanla.
Durdum birden. Zaman durdu birden. Benden başka kimsenin bilemeyeceğini düşündüğüm yerde biri oturuyordu. Derin sessizliğimi cır cır böceğinin sesi böldü. “Sevgilisine kur yapıyor.” dedi ve bana döndü. Şaşkın ve bir o kadar da kızgın bakışlarıma aldırmadan devam etti; “Doğadaki her canlı sevgilisini çağırırmış.”. “Siz kimsiniz, neden buradasınız?” diyebildim sonunda. “Yolcu diyelim. Geçiyordum konakladım diyenlerden. Bir mahsuru mu var?”Sigara paketini çıkardı, bana da bir tane uzattı. Başımla istemediğimi belirttim. Yaktı sigarasını. “Gel, otur. Gideceğim zaten birazdan.”dedi. Neden bu kadar uysal davrandım, itiraz etmedim ve koşulsuz itaat edip yanına oturdum bilmiyorum.
“Bir zamanlar benim de sadece bana ait olduğunu hayal ettiğim gizli bahçem vardı. Tarlalar alabildiğine geniş, ellerim ise küçücüktü o zamanlar.” Ayağa kalktı ekinlerin içine yürüdü. Ellerini başakların üstünde gezdiriyordu konuşurken. “Bir de sevdiğim vardı içimde büyüttüğüm. Saçlarını da böyle okşamayı hayal ettiğim. Rüzgarla dalgalanan saçlarını,başak gibi buğday kokulu saçlarını…” Gözlerine yaşlar doldu. Bir damla kızgın toprağa düştü, adam kaderine kızgın toprağa çöktü. Ekinlerin arasında sırt üstü uzandı. Kuşlar geçiyordu üzerimizden, bulutlar geçiyordu. Elini uzatıp birkaç başak kopardı; rüzgarda bazı taneler yere düştü. Başakları sımsıkı tuttu. Sırtüstü yatarken gördüğü mavi gökyüzü değil, sevdiğinin gök rengi gözüydü sanki. Sigarasından derin bir nefes alıp ağır ağır savurdu dumanını. Son nefesten sonra ayağa kalktı. Gözlerimin içine baktı. “Gözlerimin içine baktı” diye düşündüm “taa derinliklere ruhumun derinliklerine”. “Gidiyorum işte. Gittiğimi anlamayacaksın bile birazdan. Ekinler izin vermez beni göstermeye. Ne bir ışık kalacak benden, ne de izim. Ah belki şu ölü sigara kalır bir süre seninle. O da gitti mi, unutulmuş olurum zaten. Hoşça kal buğdayların efendisi.” deyip ayrıldı yanımdan. Hiçbir şey diyemedim. Sadece arkasından bakabildim başaklar izin verdiği sürece. Ağır ağır çöktüm yere. “Unutur muyum?” diye düşündüm. Gizli dünyama eli değmiş, bir sigara içimlik zamanı hayatıma katmış bu adamı unutur muyum?

İleride buğday başakları sallanıyordu…
Kullanıcı avatarı
SeNSiZiM
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen SeNSiZiM »

Seni sevdim… Çünki gözlerine bakarken, günesli bir toprak kokusu vuruyordu basima.
Kendimi bir bugday tarlasinda ekinlerin içinde buluyordum. Basaklari andiriyordu saçlarin.
Çünki sen gülünce bahar geliyordu. Günesli bir toprak kokusu vuruyordu basima.
Çünki seni sevdim…
[color=#fffff5]][shadow=#ff0088][b][size=159]GiDi$iN SoNuMuN Ba$LaNGiCi oLDu....

SeN GiTTiN, BeN BiTTiM!...[/size][/color][/shadow][/b]
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Sevgili Martı, Eternity, Jedi ve Sensizim öncelikle ismi yarışma olmasına rağmen aynı resme bakan farklı gözlerin verdiği renkleri doya doya okuyalım diye açılan bu başlığa yazdıklarınız için teşekkkür ediyorum. Hepinizin yüreğinize sağlık.
Bunun yanı sıra, hayal kırıklığına uğramadım diyemem. İlk mesajımda da yazdığım gibi "Paylaşmak istiyorum" genelde bir çok arkadaşın gönüllerinden geçeni özgürce yazdıkları bir yer benim için. Bu yazılar arasında dolanırken çıkmış bir fikirdi bu yarışma. Katılımın çok olacağına inanarak açmıştık bu başlığı.Hala da öyle düşünüyorum aslında ve sizlerin de izniyle bu resme dair yazılabilecekleri bir süre daha bekleyelim diyorum. Ne dersiniz?

Saygılarımla
vişne
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Tabi ki sevgili vişne bencede süreyi biraz uzatmakta fayda var.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Gelen talep doğrultusunda yarışmamız yeniden açılmıştır.
Kilitli