Resme Öykü Yarışması 4

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Resme Öykü Yarışması 4

Mesaj gönderen Eternity »

Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir aradan sonra yarışmamızın 4. bölümüyle tekrar beraberiz. İlk amacı paylaşmak ve eğlenmek olan bu yarışmamızda, bilmeyenler için hatırlatayım yapmamız gereken hayal güçlerimizi konuşturabilmek ve bunları yazıya dökerek ufak bir yarışmanın katılımcısı olmak. Katılımın çok olması dileğiyle, öncelikle kuralları hatırlatmak istiyorum..

Kurallar:
1. Resim yayınlandığı tarih başlangıç olacak şekilde, yazılar 1 ay içinde yazılıp yayınlanmış olacak.
2. Unutulabileceği düşünülerek başlangıç ve bitiş tarihleri tarafımdan hatırlatılacak.
3. Süresi dolmuş yazılar eklense bile çıkarılacak.
4. Yazıların ardı ardına olması ve okuyucuda öykünün uzunluğu sebebiyle bıkkınlık oluşmaması için öyküler 30 satırı aşmayacak.
5. Bütünlüğün bozulmaması için okuyucular öyküler hakkındaki görüşlerini yarışma dönemi olarak belirlenmiş 1 ay sonunda belirtebilecek.
En son Eternity tarafından 20-03-2006 00:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

şimdi sizlere, öykü yazılması gereken resmi sunmadan evvel birkaç hususun dikkate alınması gerektiğini belirtmem gerekiyor. öncelikle lütfen, öykülerinizde düzgün bir türkçe kullanımına dikkat ediniz. bir diğer önemli nokta ise; yazmış olduğunuz öykünüz için eşinizden dostunuzdan oy istememeniz. sadece eğlenmek ve eğlendirmek amaçlı bu yarışmamızda bu ufak detaylara riayet edeceğinizi diliyorum.

bu etabın birincisinin ödülü ise;

4. Etap birincisi: [ resmi görüntülemek için tıklayın ]

şekilde görülen yıldızlar ve R.Ö.Y. 4. Etap Şampiyonu ünvanıdır.

aşağıda gördüğünüz resim, yarışmamızın temasıdır. herkese bol şans dilerim.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Lütfen, öykülere oyunuzu mesajın solunda kullanıcı profilinin en alt kısmındaki Oylanmadı ya da Oy değeri linkine tıklayarak veriniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

henüz katılım olmadığı için yarışmanın süresi uzatılmıştır.
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen commando »

Ey forum üyeleri ;

Binlerce üyeden birkaç tane YAZAN arkadaşlar çıkmamasının sebeplerini(mazeretlerini) kendimce düşündüm ve sizlerle paylaşmak istedim..

1) Hayatımda kompozisyon ödevlerini bile başkalarına yazdırdım ben ne anlarım düşüncelerimi kağıda dökmekten...

Neden bir kez denemiyorsun? Herkesin baktığı açıdan gördükleri farklıdır. Kendin hakkında kendine dair kelimeleri biraraya getirip kendince hissettiklerini paylaşmıyorsun?

2) Kimsenin yazmadığı öyküyü ben yazayım da sahneye zorla çıkarılmış müzikten anlamayan biri gibi rezil olayım?

Paylaşılan başlıklara mesaj yazabilen herkesin kendine ait düşüncelerini ifade etme yetisi var demektir. Sadece hissetmek olgunuzu biraz eşelemek ve ortaya çıkanları altalta yazarak paragraflar oluşturmak..Sizin anlatmaya çalıştığınız şekilde anlamamalarından çekiniyorsanız kendinize güveniniz yok demektir..

3) Ben hayatımda aşık olmadım "dokunmak" bana birşey ifade etmiyor. Başka bir resim olsun o zaman yazarım..

Anne babanıza da hiç sarılmadınız mı.. Kavuşan iki insanın gözlerindeki mutluluğu görmediniz mi? Manevi anlamda kurduğunuz hayeller birer dokunmak değil midir?

4)...5).. vb.. hepsi mazeret yani kelime anlamı; bir işi yapma kudretinde iken yapmamayı haklı çıkarmaya çalışmak..

Çoğunuzun bildiği bir hikaye vardır. Adam arabada oturan çocuğa fırının yerini sorar çocuk öyle ayrıntılı cevap verirki adam şaşırır ama arabadaki çocuğun kör olduğunu çok sonra anlar.. Gerçekte kim kördür kim görür?

Bakıp durmayın lütfen birşeyler görmeye çalışın kendize dair.. Selametle..
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Söylenecek başka bir söz bulamıyorum. Teşekkürler commando.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

görüşlerin ve desteğin için teşekkürler commando. hayallerimden sıfır aldım, başlık kilitlenmiştir.
Kilitli