İnternetsiz Whatsapp kullanma

Yazar: »


WhatsApp forumunda bulunan İnternetsiz Whatsapp kullanma konusunu görüntülüyorsunuz...

WhatsApp programı hakkında genel bilgiler, yorumlar.

İnternetsiz Whatsapp kullanma

Mesajgönderen taNGo » 05-06-2017 15:09

Whatsapp'ı internet olmadan Turkcell, Avea (Türk Telekom) ve Vodafone operatörlerinde internet olmadan kullanmak mümkün. Ancak unutmamak gerekir ki internetsiz Whatsapp'ta sadece yazılı mesaj alıp gönderilebiliyor. Yani resim, ses, video gibi ekstra özellikler çalışmıyor.

Resim

İnternet olmadan Whatsapp; iPhone, iPad gibi iOS işletim sistemine sahip cihazlarda proxy ve port değişimine sistemsel olarak kısıt getirildiği için çalışmıyor. Yani İnternetsiz Whatsapp şu an için sadece Android cihazlarda çalışıyor.

İnternet olmadan Whatsapp'ı kullanmak için Samsung, LG gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda şu ayarı yapmak gerekiyor:

Telefonunuzun Ayarlar -> Bağlantılar -> Mobil Ağlar -> Erişim Noktası Adları bölümüne gelin. Açılan ekranda sağ alt veya üst kısmında + işaretine ya da mevcut değilse Ekle yazısına basarak yeni bir APN eklemelisiniz. Gelen ekranda istenen bilgileri alttaki şekilde doldurun.

İsim: WhatsApp (ya da istediğiniz herhangi bir isim yazabilirsiniz.)
APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080

Daha sonra oluşturduğunuz bu profili kaydederek Ayarlar -> Bağlantılar -> Mobil Ağlar -> Erişim Noktası Adları bölümüne geri gelerek yeni oluşturduğunuz Whatsapp ya da isteğe bağlı yazdığınız profil adını seçin.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön WhatsApp

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.