iOS 12 yenilikler

Yazar: »


iOS İşletim Sistemleri forumunda bulunan iOS 12 yenilikler konusunu görüntülüyorsunuz...

Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemleri hakkında güncel konular, yeni çıkan sürümler ve paylaşımlar

iOS 12 yenilikler

Mesajgönderen taNGo » 17-09-2018 15:21

Apple, geçen hafta düzenlediği etkinlikte iPhone, iPad v.b. cihazlarda kullanılan yeni işletim sistemi iOS 12 'nin 17 Eylül tarihinde tüm kullanıcılar için yayınlanacağını açıklamıştı.

Resim

Peki bu akşam yayınlanacak olan iOS 12 işletim sistemi ne gibi özellikler ve yenilikler içeriyor?

Apple iOS 12'de daha önceki iOS sürümlerinden farklı olarak hıza ve performansa öncelik verdi. iOS 12, iOS 11 kullanan eski cihazların açılış, fotoğraf çekim ve uygulamaların hızları hissedilir derecede arttıracak. Apple tarafından daha önce yapılan bir açıklamaya göre iPhone 6S'te uygulamaların açılış hızları bir önceki iOS 11 işletim sistemine göre %40 daha arttığı belirtilmişti.

iOS 12'deki başlıca yenilikler ve özellikler
- iOS 12 ile kameradan fotoğraf çekim hızı da bir önceki iOS sürümüne göre %70 oranında artıyor. Böylece çok daha hızlı fotoğraf çekimi yapılabilecek.

Resim
Measure uygulaması
- iOS 12 ile birlikte dikkat çeken yeni özellikler arasında Measure (Ölçüm) uygulaması yer alıyor. Measure uygulaması ile arttırılmış gerçeklik (ARKit 2) sayesinde nesnelerin ve objelerin uzunluğu, genişliği ve yüksekliği ölçülebiliyor. Örneğin; bir masanın enini, boyunu ve yüksekliğini metre kullanmadan cihaz ile ölçebiliyorsunuz. Ya da bir odanın duvardan duvara metrekaresi ölçülebiliyor.

Resim
iOS 12 bildirim merkezi
- Bildirim merkezindeki tek bir uygulamaya ait bildirimler artık tek bir kartta toplanacak. Böylece aynı uygulamanın bildirimlerine daha hızlı ve kolay erişim sağlanabilecek. Ayrıca bildirim merkezindeki ilgili bağlantı sayesinde bildirim ayarlarına kısa yoldan ulaşılabilecek.

Resim
Screen Time
- iOS 12 ile birlikte en dikkat çeken özelliklerden biri de Screen Time (Ekran Süresi) özelliği olacak. Screen Time özelliği sayesinde kullanıcılar bir uygulamanın kullanımını belirli süreler arasında kısıtlayabilecek. Böylece kullanıcının belirlediği süre içerisinde ilgili uygulamaya erişilemeyecek. Bu özellik daha çok telefon ekranından kendini alamayan ve bu konudan muzdarip olan kişilerin kendilerine günlük uygulama kullanım süresi belirleyebilmeleri için düşünülmüş.

Resim
iOS 12 Facetime
- Facetime'da artık 32 kullanıcıya kadar grup görüntülü konuşma yapılabilecek. Böylece aynı anda en fazla 32 kişiyle facetime görüşmesi yapılabilecek.

Resim
Animoji
- Yeni iPhone'larda çalışan Animoji özelliği ile kişisel hareketli ifadeler oluşturulabilecek. Ayrıca kişisel ifadeler oluşturmak için Memoji özelliği de kullanılabilecek.

- iMessage ile artık tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi fotoğraflara metin, ses ve çıkartma gibi özellikler eklenebilecek.

- iOS 12'de finans (borsa) uygulaması tamamen güncellenerek yeni arayüzü ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca Apple News ile entegre olarak çalışan finans uygulaması sayesinde takip edilen finans haberleri anlık olarak görüntülenebiliyor.


iOS 12 destekleyen cihazlar
Yeni iOS 12, iPhone 5S ve üzeri modeller ile iPad mini 2 ve üzeri modellerde kullanılabilecek.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön iOS İşletim Sistemleri

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.