Nazar boncuğu emojisi nasıl yapılır?

Yazar: »


Mobil İşletim Sistemleri forumunda bulunan Nazar boncuğu emojisi nasıl yapılır? konusunu görüntülüyorsunuz...

Nazar boncuğu emojisi nasıl yapılır?

Mesajgönderen taNGo » 22-10-2018 12:03

Nazar boncuğu emojisi nasıl yapılır? Nazar boncuğu emojisi nerede?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Türk kültürünün simgelerinden biri olan Nazar Boncuğu simgesi resmi olarak dünya emoji listesine eklendi.

Resim

Günümüzde, özellikle mobil aygıtlarda karşımıza çıkan emojilerin (simgelerin) kullanımının yaygınlaşmasıyla dünya emoji listesi kimi zamanlarda yeni emoji ve ifadelerle güncelleştiriliyor. Ülkemizin simgelerinden biri olan nazar boncuğu emojisi de dünya emoji listesine bu yıl dahil edildi.

Resim

The Unicode Consortium tarafından her yıl güncellenen listede bu yıl nazar boncuğu da dahil olmak üzere toplam 157 adet yeni emoji bulunuyor. Bu yıl ki güncellemede Çağla Sözen tarafından Evil Eye Emoji adıyla yapılan nazar boncuğu emojisi de listeye eklendi.

Resim

Listeye U+1F9FF koduyla ve nazar amulet adıyla eklenen yeni nazar boncuğu emojisi Android, iOS ve Twitter gibi çeşitli platformlarda kullanılabiliyor.

Nazar boncuğu ifadesi nasıl yapılır?
Nazar boncuğu simgesi whatsapp, facebook gibi uygulamalarda kullanabilmek için, cihazınızda bir uygulamada mesaj yazarken klavye ayarlarından emoji listesine girerek nazar boncuğu emojisini seçebilirsiniz. Nazar boncuğu emojisini kullanmak için diğer bir yöntem de klavyenizde nazar amulet bead, charm, evil-eye, nazar, nazar amulet veya talisman anahtar kelimelerinden birini yazabilirsiniz. Bu kelimelerden birini yazdığınızda klavyenizin üst kısmındaki tahmin bölümünde nazar boncuğu emojisi çıkacaktır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3935
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Mobil İşletim Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron