Forumlara Mesaj Yollarken Türkçe Karakterlere Dikkat!!

Forum yöneticileri tarafından yapılan duyurular.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Forumlara Mesaj Yollarken Türkçe Karakterlere Dikkat!!

Mesaj gönderen taNGo »

Arkadaşlar,

Bu forum bir Türk forumudur.Bu yüzden güzel Türkçemizi de katletmememiz gerekmektedir.

Burası bir chat ortamı değildir. Klavye tuşlarına basarak kendi anlayabileceğiniz, diğer okurların anlayamayacağı, anlamsız, Türkçe karakterlere uymayan mesajlar yollamak, başlıklar açmak kurallarımız gereği yasaktır.

Örneğin;

"Vallaha" kelimesini "walla" diye yazan bir üyenin mesajları silinir ya da kullanıcı hesabı yasaklanabilir.

Veya "evet" kelimesinin yerine "ewet" yazan, ya da "sağol" yerine "saol" diyen bir üyenin forumlarımıza mesaj göndermesi yasaktır.

Ya da sesli harfleri yutanlar..Örneğin;

naber yerine nbr
selam yerine slm

yazanlar içinde aynı şey geçerlidir...

BUNUN GİBİ CHAT TARZI KELİMELER KULLANMAK YASAKTIR VE BU FORUM VAR OLDUKÇA ÖYLE KALACAKTIR.HEPİMİZ İLKOKUL DA DEFTERLERİMİZE NASIL YAZI YAZIYORSAK BURADA DA O ŞEKİLDE YAZILMASI MECBURİDİR.

Güzel Türkçemize biraz olsun saygınız varsa, ve sizin yazdıklarınızı günde 100 lerce kişinin okuduğunu düşünecek olursanız.Ne kadar önemli bir noktaya değindiğimi anlarsınız..

Yurtdışından Türkçe klavye sahibi olmayan gurbetçi üyelerimiz için Türkçe karakterler sorun oluyorsa şu şekilde yazabilirler:

ı harfi yerine i
ğ harfi yerine g
ç harfi yerine c
ş harfi yerine s
ö harfi yerine o
ü harfi yerine u

Başta da söylediğim gibi bu tip yazılar yazmaya devam eden her kim olursa olsun forumdan tereddüt edilmeden uzaklaştırılacaktır.

Önemli Not: Bu mesajı yolladığım andan itibaren bu kurallar geçerlidir.Bu tarz mesajları gören bütün forum moderatörleri ya da adminleri o üyeyi forum dışına atmakla yükümlüdür.Aksini yapanlar için gerekli işlem yapılacaktır.
En son taNGo tarafından 11-11-2005 14:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Dreams
Kullanıcı avatarı
maXimuS
Moderator
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen maXimuS »

evet bu güzel inşallah uyar herkes
[color=#d10000]<?PHP [/color]
[color=#0000ff]echo ("[/color][b][color=#0051ff][i] When the rain keeps falling can't you hear me calling? For somebody new Someone just like you [/i][/color][/b][color=#002dff]");[/color]
[color=#e30000]?>[/color]
ramsespta
New Friend
New Friend

özgürlük

Mesaj gönderen ramsespta »

arkadaşlar sayın admin ve moderatörler.. özgür bir ülkede özgür bi sanal alemde yaşıyorum ben ve diğer herkes gibi... bu yaptığınız kısıtlamadır isteyen istediğini yazar insanların özgürlüklerini kısıtlamayın ayrıca bu uyarı mesajını yazan arkadaşa da sesleniyorum belki rica etsen olurdu ama böyle emrivakiler bu forumdaki çoğu kullanıcının hoşuna gitmez..siz kral değilsiniz..alternatifsiz bir tekel kuruluşuda değilsiniz..
uslubunuz türkçe ye bile aykırı..

sizi esefle kınıyorum....

saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
emrekagan
New Friend
New Friend
İletişim:

Bu bir ültümümomdur....

Mesaj gönderen emrekagan »

:evil:
Ben böyle şeylerin rusya'da olduğunu sanıyordum. Benden önceki arkadaşın duyarlılığı için teşekkür ederim. Bir eylemi yada bir işi zorla insanlara empoze edemezsiniz. Türkçe kullanım elbette güzelk bi şey. Ancak burası forum sitesi herkes istediği gibi yazar çizer karışamazsınız arkadaş. Araba firmaları bile nasıl daha fazla satarım diye sürekli model değiştiriyor. Siz insanlara kalıplara sokmaya çalışıyorsunuz. Millete siz muhtaçsınız. Forum sitesine ne kadar üye alırsanız yada daha doğrusu çekerseniz o kadar başarılı olursunuz. Bunlar emrivaki. Türk insanıda asla böyle zorlamalara gelmez. Etkiden tepki doğar. Forum yöneticileri, heyecanlanıp da hata yapmamanızı istiyorum. Benim bu yazdıklarımdan hoşlanmadı isenizde beni atınız. Bende bu emrivakiliğinizi şiddetle kınıyorum. Ne o bu size yazıdır. Okumuş ve kabul etmiş sayılacaksınız diye. Size hiç yakışmadı. HERŞEYDEN ÖNCE EĞİTİM. Çok doğru. :-x
Cesarette İzzet ve Şeref, Karanlıkta Ar ve Zillet Vardır
Kullanıcı avatarı
denizci41
New Friend
New Friend

Re: Bu bir ültümümomdur....

Mesaj gönderen denizci41 »

emrekagan yazdı: :evil:
Ben böyle şeylerin rusya'da olduğunu sanıyordum. Benden önceki arkadaşın duyarlılığı için teşekkür ederim. Bir eylemi yada bir işi zorla insanlara empoze edemezsiniz. Türkçe kullanım elbette güzelk bi şey. Ancak burası forum sitesi herkes istediği gibi yazar çizer karışamazsınız arkadaş. Araba firmaları bile nasıl daha fazla satarım diye sürekli model değiştiriyor. Siz insanlara kalıplara sokmaya çalışıyorsunuz. Millete siz muhtaçsınız. Forum sitesine ne kadar üye alırsanız yada daha doğrusu çekerseniz o kadar başarılı olursunuz. Bunlar emrivaki. Türk insanıda asla böyle zorlamalara gelmez. Etkiden tepki doğar. Forum yöneticileri, heyecanlanıp da hata yapmamanızı istiyorum. Benim bu yazdıklarımdan hoşlanmadı isenizde beni atınız. Bende bu emrivakiliğinizi şiddetle kınıyorum. Ne o bu size yazıdır. Okumuş ve kabul etmiş sayılacaksınız diye. Size hiç yakışmadı. HERŞEYDEN ÖNCE EĞİTİM. Çok doğru. :-x

Aynen arkadaşıma katılıyorum sanki mahkeme kararı yollar gibi okunmuş sayılacaksınız bir anlam veremedim tabiki türkce kullanmak güzel birşey ama bu işi insanlara bu şekilde empoze edemzsiniz birde demişsinizki boyle insanların aramızda işi yok unutmayın bu insanlar topluluğu olmazsa sizin orda işiniz ne biz varızki sizlerde varsınız kimsenin olmadığı bir forumda sizin işiniz ne yani ben burda şunu cıkartıyorum ayrımcılık ayrımcılık hic iyi birşey değildir unutmayınki avrupa ülkelerindeki bir cok türk bu forumlardan faydalanıyor uzun yıllar avrupada yaşamanın zorluklarından dolayı bazı türkce kelimeleri unuta biliyorlar onlarıda düşünmeniz lazımdı ve tehtit hic hoş birşey değil neyse saygılarımla
2 kişinin bildiği sır değildir
poyrazati

Re: Bu bir ültümümomdur....

Mesaj gönderen poyrazati »

emrekagan yazdı: :evil:
aynen katılıyorum işe beni atmakla başlayabilirsin şimdiden SAOL,KENDİNİ BEĞENMİŞ UKALA...
Kullanıcı avatarı
excalibur
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen excalibur »

Şimdi arkadaşlarım, hani bir söz vardır bilirsiniz "eğri oturalım ama doğru konuşalım" denir.

Site adminimizin söylediği doğrudur. Yabancı dilde yazmayın demiyor ki, Türkçeyi katletmeyelim diyor, kendi konuştuğu dile saygısı olmayan, o dili önemsemeyen bir insanla nasıl iletişim kurarsınız ve ne kadar sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz.

Kısaca ben bu uygulamaya destek veriyorum yerinde bir uygulama , ayrıca kuralları uygulamada ayrım yapılmayacağını ifade etmesi dikkat çekici ve özellikle önemli.
Çağların bilgeliğini ara fakat dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak !
Kullanıcı avatarı
ahmedov
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen ahmedov »

arkadaşlara şiddetle katılıyorum benide biranevvel forumunuzdan atin! atin diyorum çünki emir almam vermektende hoşlanmam ama anlayana böyle! :evil: :-x
Kullanıcı avatarı
ahmedov
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen ahmedov »

excalibur yazdı:Şimdi arkadaşlarım, hani bir söz vardır bilirsiniz "eğri oturalım ama doğru konuşalım" denir.

Site adminimizin söylediği doğrudur. Yabancı dilde yazmayın demiyor ki, Türkçeyi katletmeyelim diyor, kendi konuştuğu dile saygısı olmayan, o dili önemsemeyen bir insanla nasıl iletişim kurarsınız ve ne kadar sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz.

Kısaca ben bu uygulamaya destek veriyorum yerinde bir uygulama , ayrıca kuralları uygulamada ayrım yapılmayacağını ifade etmesi dikkat çekici ve özellikle önemli.
arkadaşım tamam güzel uygulama da istemenin de bi adabı var ama değilmi,uygulamaya değil benim tepkim TÜRK'üz TÜRKÇE'mize elbette saygılıyız.
poyrazati

Mesaj gönderen poyrazati »

excalibur yazdı:Şimdi arkadaşlarım, hani bir söz vardır bilirsiniz "eğri oturalım ama doğru konuşalım" denir.

evet eğri oturalım doğru konuşalım,herşeyden önce burda hiç kimse ilkokul talebesi değil,burada küfür hariç hiç kimse nasıl yazı yazcağımızı karar veremez,haa karar vermek mi istiyor,aha kapı banlarsın olur biter,sitenize saygı duyuyorum ama hiç kimse bana ve burda bulunan üyelere bu şekilde hitap edemez,bu ve buna benzer sürü ile forumlar var,onun için ya üslubunu değiştir,tehdit vari olmayan bir bir uslup ile üyelerine düşündüğünü belirtirsin,haa bu zoruna mı gidiyor,daha önce de belirdiğim gibi banlarsın olur biter,sitenizde bu kafa ile üyesiz kalır,karar çok sayın webmaster efendinin...
En son poyrazati tarafından 24-08-2005 10:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kilitli