Saç Ekimi

En önemli konumuz, sağlığımız hakkında bilgilerimizi paylaşalım
dratillakaya
New Friend
New Friend

Saç Ekimi

Mesaj gönderen dratillakaya »

SAÇ EKİMİ YAPTIRMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Nerde ve kime saç ekimine karar vermeden önce yapacağınız araştırmalar daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır bu sebeple yeterince bilgilendiğinizi hissettikten sonra ekim yaptırmalısınız.
İlk defa 1950 yılında yapılan kişinin kendinden kandine saç kökü nakli zaman içinde değişikliklere uğramış ve 2003 yılında önceki uygulamaların hepsini çöpe atan FUE tekniği geliştirilmiştir.FEU tekniğiyle saç ekimi eğitiminin zor ve uzun olması hala bir çok kliniğin eski yöntem FUT tekniğiyle saç ekimine devam etmesine sebep olmaktadır.

Eski saç ekim tekniği olan FUT yönteminde ekilecek saçlar enseye yapılan 15-20 santimetre kesiyle cilt parçası çıkarılır,küçük parçalara ayrılır.Elde edilen bu kök gurupları kelleşmiş alana 2-3 mm lik jilet benzeri kesici aletlerle açılan deliklere ekilir.

ESKİ SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ FUT YÖNTEMİYLE SAÇ EKİMİNDE

-Saçlar dik dik çıkar
-Ensede 15-20 cm iz kalır
-Haftalarca süren ağrı olur
-Aylarca süren ense gerginliği olur
-Alınan köklerin % 20-60 kadar ölür
-3 gün oturarak uyumak gerekir
-Oyuncak bebek görünümü oluşur
-Saçlar 3-5-7 kök içeren guruplar halinde çıkabilir
-10-15 gün iş gücü kaybı olur
-Seyrek ekilebilir
-Aylarca süren uyuşukluk olur
-Ekilen saçların dibi çukur kalır
-Sadece ense kılları ekilebilir ve sadece saç ekimi yapılabilir
-Ameliyat riski taşır
-Genellikle hemşireler eker
-Ameliyathanede yapılabilir

Yeni saç ekimi tekniği FUE yönteminde kıl kökleri 0.6-0.7 mm ince boru şeklinde aletler yardımıyla vücudun kıl kökü olan herhangi bir yerinden ameliyatsız bir şekilde alınır yine 0.6-0.7-0.8 mm lik uçlarla istenilen yere 30-60 derece ile ekilir.

YENİ SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ FUE YÖNTEMİYLE SAÇ EKİMİNDE

-Saç,sakal,bıyık,kaş o bölgede olması gereken doğal açısıyla çıkar
-Ense ve diğer kök alınan alanda iz kalmaz
-İlk gün bile ağrı olmaz
-Parça alınmadığından gerginlik olmaz
-Alınan köklerde ölüm olmaz
-Uyku pozisyonu gerekmez
-Saçların doğaldan ayırt edilmesi çok zordur
-saçlar 1 ve 2 kök halinde çıkar
-Aynı gün işe gidecek kadar sağlıklı olunur
-İstenildiği kadar sık ekim mümkündür
-Hiç uyuşukluk olmaz
-Saç diplerinde çukurluk olmaz
-Vücuttaki tüm kıl kökleri saç,kaş,sakal,bıyık,favori ekiminde kullanılabilir
-Ameliyat olmadığından risk taşımaz
-Usulüne uygun FUE ancak uzman doktor tarafından yapılabilir
-Enjeksiyon yapılabilen her ortamda yapılabilir.

Bu bilgiler ışığında saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka FUT ve FUE yöntemleriyle ekim yaptırmış farklı insanlardan pratik bilgi almak en doğru karar vermeyi sağlayacaktır.

Unutulmaması gereken en önemli şey “ekilen saçları ömür boyu başınızın üstünde taşıyacaksınız” bu sebeple en doğru kararı verdiğinizden emin olmalısınız.

Saç ekim resimleri için http://www.sacekimiresim.com
onurkurtulus
New Friend
New Friend

Re: Saç Ekimi

Mesaj gönderen onurkurtulus »

selam arkadaşlar bu form sayfasında yeniyim geçen sene saç ekimi yaptırdım ekimimi İstanbul da Gülten Ünveren hanım yaptı toplamda 4000 grafts saç ekildi başlarda hafif bir dökülme oldu sonra uzadı saçlarım şuana kadar herhangi bir problem yaşamadım emeği geçen Gülten hanıma ve ekibine teşekkür ederim saç ekimi yaptırmayı düşünen arkadaşlarada tavsiye edebilirim
ilkeracimaz
New Friend
New Friend

Re: Saç Ekimi

Mesaj gönderen ilkeracimaz »

Saç ekimimi ben Mega Hair Transa yaptırdım fue yöntemi ile yapıldı ekimim saç ekim kordinatörü Gülten Ünveren hanım işinde çok başarılı bir bayan 8 saatlik bir operasyon geçirdim ortam çok temiz ve hijyenikti kullanılan aletler bile özel cam uçlu aletlerdi hiçbir metal alet görmedim işini bukadar seven hevesle yapan birinide görmedim tabi. Herşey için ekibe ve Gülten hanıma teşekkür ederim