Carpaccio (Karpaçyo) nedir?

Yazar: »


Nedir forumunda bulunan Carpaccio (Karpaçyo) nedir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Bu forumda bildiğimiz / bilmediğimiz ya da dilimize yabancı gelen terimlerin, sözcüklerin anlamları ve sözlük karşılıkları bulunur.

Carpaccio (Karpaçyo) nedir?

Mesajgönderen taNGo » 09-10-2018 14:10

Carpaccio, ince dilimlenmiş çiğ sığır etinden yapılan İtalya'ya ait zeytinyağlı bir yemek mezesi türüdür. Dana Carpaccio ya da Sığır Carpaccio olarak da bilinir. Türkçe'de Karpaçyo olarak okunur.

Bu meze adını 15. yüzyılda yaşamış İtalyan ressam Vittore Carpaccio'dan almaktadır. Carpaccio mezesinin en önemli özelliği çiğ bonfile etinin çok ince bir şekilde dilimlenerek yapılmasıdır. Genelde üzerine zeytinyağı dökülerek ve parmesan peyniri ile süslenerek servis edilir. Ayrıca bu meze pizzaların üzerinde kullanılarak Carpaccio Pizza (Karpaçyolu Pizza) olarak da servis edilmektedir.

Resim
Carpaccio
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Nedir

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.