TİKA nedir? TİKA ne işe yarar? TİKA ne iş yapar?

Yazar: »


Nedir forumunda bulunan TİKA nedir? TİKA ne işe yarar? TİKA ne iş yapar? konusunu görüntülüyorsunuz...

Bu forumda bildiğimiz / bilmediğimiz ya da dilimize yabancı gelen terimlerin, sözcüklerin anlamları ve sözlük karşılıkları bulunur.

TİKA nedir? TİKA ne işe yarar? TİKA ne iş yapar?

Mesajgönderen taNGo » 18-06-2018 14:29

TİKA nedir? TİKA'nın faaliyetleri nelerdir? TİKA açılımı

TİKA, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın kısaltılmış halidir. TİKA, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'na bağlı bir kurumdur.

TİKA'nın amacı, yurt dışındaki bölge ofisleri aracılığıyla Türkiye'nin dış ülkelere yardımlarını organize etmektir.

TİKA'nın faaliyetleri arasında; dış ülkelerdeki ekonomik, sosyal ve kültürel ve eğitim alanları bulunmaktadır. Ayrıca TİKA'nın görevleri arasında sivil toplum, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve özel sektörler arasındaki işbirliğini yürütmek ve Türkiye'nin yaptığı kalkınma yardımlarını kayıt altında tutmakta bulunmaktadır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Nedir

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.