iP68 nedir?

Yazar: »


Nedir forumunda bulunan iP68 nedir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Bu forumda bildiğimiz / bilmediğimiz ya da dilimize yabancı gelen terimlerin, sözcüklerin anlamları ve sözlük karşılıkları bulunur.

iP68 nedir?

Mesajgönderen taNGo » 19-12-2017 11:37

IP68, özellikle suya ve toza dayanıklı elektronik cihazlara verilen bir koruma sınıfı sertifikasıdır.

Resim

IP68'deki IP kısaltması İngilizce'de Ingress Protection anlamına geliyor. ilk rakam olan 6, cihazın toz v.b. durumlara karşı koruma seviyesini belirtiyor. İkinci rakam olan 8 ise cihazın su ve nem geçirmezlik seviyesini belirtiyor.

IP sertifikalarında ilk rakam 0 ile 6 arasında, ikinci rakam ise 0 ile 8 arasında derecelendiriyor. Yani IP68 sertifikası, günümüzde toza ve neme karşı en güçlü koruma özelliğine sahip cihazlara veriliyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Nedir

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.