Yumurta üzerindeki numaralar

Yazar: »


Nedir forumunda bulunan Yumurta üzerindeki numaralar konusunu görüntülüyorsunuz...

Bu forumda bildiğimiz / bilmediğimiz ya da dilimize yabancı gelen terimlerin, sözcüklerin anlamları ve sözlük karşılıkları bulunur.

Yumurta üzerindeki numaralar

Mesajgönderen taNGo » 29-11-2017 17:09

Yumurtanın üzerindeki numaralar ne anlama gelir?

Resim

Yumurta üzerindeki sayılar ilk hanesinde tavuğu yetiştirme metodu kodu bulunuyor. Bu kodlar 0'dan 3'e kadar sayıyla yazılıyor ve anlamları ise şu şekilde:
0 - Organik tavuk yumurtası
1 - Gezen (dolaşan) tavuk yumurtası
2 - Kümeste kafessiz yetiştirilen tavuk yumurtası
3 - Kafeste yetiştirilen tavuk yumurtası

Yumurta kabuğu üzerindeki diğer hanelerdeki sayılar ve yazılar ise, işletme adı, yumurtanın üretildiği ülkenin kodu, yumurtanın üretildiği ilin trafik kodu, işletme numarası, kümes numarası ve tavuğun yumurtlama tarihi gibi bilgileri temsil ediyor.

Yumurtanın üzerinde yazan yt nedir?
Yumurta kabuğunun üzerinde yazan yt ise tavuğun yumurtlama tarihi anlamına geliyor.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Nedir

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.