Rebiülevvel nedir?

Yazar: »


Nedir forumunda bulunan Rebiülevvel nedir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Bu forumda bildiğimiz / bilmediğimiz ya da dilimize yabancı gelen terimlerin, sözcüklerin anlamları ve sözlük karşılıkları bulunur.

Rebiülevvel nedir?

Mesajgönderen taNGo » 20-11-2017 16:39

Rebiülevvel ayı, peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in dünyaya geldiği hicri takvimin 3. ayıdır.

Resim

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.), Rebiülevvel ayının 12. gecesi Mekke'de dünyaya gelmiştir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in dünyaya geldiği Rebiülevvel ayının 12. gecesi tüm İslam aleminde ibadetler yapılarak Mevlid Kandili idrak edilir. Peygamber efendimizin doğumundan önceki bütün kutsal kitaplarda bildirilen ve dünyadaki en önemli hadisenin yaşandığı bu gece, İslam dünyası açısından büyük önem taşımaktadır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Nedir

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.