Tesla nedir?

Yazar: »


Nedir forumunda bulunan Tesla nedir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Bu forumda bildiğimiz / bilmediğimiz ya da dilimize yabancı gelen terimlerin, sözcüklerin anlamları ve sözlük karşılıkları bulunur.

Tesla nedir?

Mesajgönderen taNGo » 19-11-2017 02:23

Tesla ya da Tesla Motors, özellikle elektrikli araç ve parçalarının üretim ve satışını yapan bir Amerikan şirketidir. Şirket, elektrikli araçların yanı sıra güneş enerjili panellerin de üretim ve satışını yapmaktadır.

Resim

Tesla Motors, 2003 yılında ABD'nin Kaliforniya kentinde 5 ortak tarafından (Elon Musk, Marc Tarpenning, JB Straubel, Martin Eberhard ve Ian Wright) kurulmuştur. Şirketin CEO'su kurucu ortaklardan olan Elon Musk'tır.

Tesla, elektrikli otomobil, elektrikli tır gibi araçların dışında solar panel (güneş enerjisi panelleri) gibi enerji üreten ve maliyeti azaltan teknolojiler geliştirmekte ve üretim ile satışını yapmaktadır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Nedir

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron