Offshore nedir? Offshore şirket nedir?

Yazar: »


Nedir forumunda bulunan Offshore nedir? Offshore şirket nedir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Bu forumda bildiğimiz / bilmediğimiz ya da dilimize yabancı gelen terimlerin, sözcüklerin anlamları ve sözlük karşılıkları bulunur.

Offshore nedir? Offshore şirket nedir?

Mesajgönderen taNGo » 07-11-2017 11:22

Off shore, Türkçe'de kıyı, kıyıdan uzak, yabancı ülkeden gibi anlamlara gelmektedir. İngilizce Off ve shore kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Ayrıca off-shore ticari bir kelime olarak da kullanılmaktadır.

Resim

Offshore kelimesi genelde bankacılık ve ticaret alanlarında kullanılmaktadır.

Offshore bankacılık (kıyı bankacılığı), devlet kontrolünde olmayan, yüksek faiz oranları veren, ve çoğunluğunda vergi muafiyeti olan bankacılık sistemidir.

Offshore şirket ise, vergilerin düşük olduğu ya da hiç olmadığı ülkelerde açılan şirketlerdir. Offshore şirketler, ticari faaliyetlerini sadece yurt dışında yapabildikleri için şirket kurucularının yaşadığı ülkede ticari faaliyet gerçekleştiremezler. Bu nedenle bu şirketler genelde uluslararası ticaret ve danışmanlık hizmetleri ile uğraşırlar.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Nedir

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.