Osman Gazi'nin kaç eşi vardı?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Osman Gazi'nin kaç eşi vardı? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Osman Gazi'nin kaç eşi vardı?

Mesajgönderen taNGo » 28-11-2019 14:06

Osman Gazinin kaç eşi vardır? Osman Gazi kaç kez evlendi?

Resim

Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi, iki kez evlenmiştir. Dolayısıyla Osman Bey'in iki eşi vardır. Osman Gazi'nin eşlerinin adı Malhun Hatun ve Rabia Bala Hatun 'dur. Osman Gazi ilk evliliğini Malhun Hatun ile yapmıştır. Malhun Hatun aynı zamanda Osman Gazi'den sonra tahta geçen oğlu Orhan Gazi'nin annesidir. Osman Gazi ikinci evliliğini ise Rabia Bala Hatun ile yapmıştır.

Ayrıca bknz: Osman Gazi'nin kaç çocuğu vardır?
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.