Deprem Haftası ne zaman?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Deprem Haftası ne zaman? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Deprem Haftası ne zaman?

Mesajgönderen taNGo » 14-03-2019 11:12

Deprem Haftası ne zaman? Deprem Haftası tarihi?

Ülkemizde her yıl 1 - 7 Mart tarihleri DepremHaftası olarak belirlenmiştir.

Deprem Haftası; olası bir deprem afeti durumunda, depremden korunma yolları ve acil durum önlemleri konularında bireyleri bilinçlendirmek, aktif deprem kuşağında yer alan ülkemizde meydana gelebilecek depremlere dikkat çekmek, ve olası bir deprem durumunda bireylerin yapabilecekleri ve alabileceği önlemler gibi konularda çeşitli eğitimler vermek için Mart ayının ilk haftası düzenlenmektedir.

Deprem Haftası'nın amacı bireylere depremin ne olduğunu, nasıl oluştuğunu, türlerini, deprem şiddetleri ile ilgili bilgileri, geçmişte ülkemizde ve dünyada meydana gelen en büyük depremler hakkında bilgileri; ve olası bir deprem durumunda alınabilecek acil durum ve önlemleri ile depremden korunma yolları ile ilgili kişileri bilinçlendirmektedir. Deprem Haftasında başta okul v.b. eğitim kurumları olmak üzere, deprem ile ilgili çeşitli eğitimler ve etkinlikler düzenlenerek bireylerin ve toplumun bu konu hakkında bilgilendirilmesi sağlanır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.