Yeşilay Haftası ne zaman?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Yeşilay Haftası ne zaman? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Yeşilay Haftası ne zaman?

Mesajgönderen taNGo » 14-03-2019 10:46

Yeşilay Haftası ne zaman? Yeşilay Haftası tarihi?

Ülkemizde her yıl 1 - 7 Mart tarihleri Yeşilay Haftası olarak belirlenmiştir.

Yeşilay Haftası; alkol, sigara ve uyuşturucu gibi madde bağımlılığıyla mücadele etmek için 1920 yılında kurulan Yeşilay Cemiyeti 'nin kuruluş tarihi olan 5 Mart tarihini de kapsadığı için Mart ayının ilk haftası düzenlenmektedir.

Yeşilay Haftası'nın amacı sigara, alkol, uyuşturucu madde kullanımı gibi alışkanlıkların kişiye, aileye ve topluma zararlarını anlatmak; ve bu maddelerin kullanımının gerek kişiye ve kişinin sağlığına, gerekse kişinin ailesine ve sosyal çevresine verdiği zararlara dikkat çekmek için düzenlenmektedir. Yeşilay Haftası 'nda sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımının zararları anlatılır ve bu konuya dikkat çekmek için eğitim kurumları v.b. gibi yerlerde çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenlenmektedir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron