Sivil Savunma Günü ne zaman?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Sivil Savunma Günü ne zaman? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Sivil Savunma Günü ne zaman?

Mesajgönderen taNGo » 12-03-2019 16:13

Sivil Savunma Günü ne zaman? Sivil Savunma Günü tarihi?

Ülkemizde her yıl 28 Şubat günü Sivil Savunma Günü olarak belirlenmiştir.

Yangın v.b. gibi olaylarda, doğal afetlerde ve düşman saldırılarında toplumun can ve mal kaybının en düşük seviyede tutulması; ülke ve toplum için önem taşıyan tüm resmi ve özel kuruluşların faaliyetlerine devam etmesi için korunması; bakım, yardım, tamir v.b. gibi durumların desteklenmesi ve düşman saldırıları sırasında cephenin gerisindeki manevi değerlerin korunması amacıyla sivil halk tarafından alınacak her çeşit silahsız, koruyucu, kurtarıcı önlem ve faaliyetlere sivil savunma denilmektedir.

Sivil Savunma Günü ise olası acil durumlarda sivil halkın yapabilecekleri konusunda toplumu bilinçlendirmek, konuyla ilgili eğitimler vermek ve sivil savunmaya dikkat çekmek amacıyla her yıl 28 Şubat tarihinde düzenlenir. Sivil Savunma Günü'nde ülkemizdeki okul v.b. gibi eğitim alanlarında acil durumlarda yapılacaklar ve alınabilecek önlemlere karşı tatbikatlar ve etkinlikler düzenlenmektedir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.