Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Günü ne zaman?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Günü ne zaman? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Günü ne zaman?

Mesajgönderen taNGo » 12-03-2019 15:54

Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri ne zaman? Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri tarihi?

Dünya'da her yıl 15 Şubat tarihi Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Günü olarak belirlenmiştir. Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Günü, çocukluk çağında görülen kanser türlerine karşı toplumu bilinçlendirmek ve bu konuya dikkat çekmek amacıyla düzenlenir.

Verilere göre; Dünya'da ve Türkiye'de çocukluk çağı kanserlerinden ilk sırayı Lösemi hastalığı oluşturmaktadır. Lösemi hastalığından sonra çocukluk çağında en çok görülen kanser türü tümörlerdir.

Çocukluk çağı kanserleri tüm kanser türlerinin %1'ini oluşturmaktadır. 1960'lı yıllarda çocukluk çağı kanserlerinin iyileşme oranı %20 iken; günümüzde modern teknoloji ve tıbbın ilerlemesiyle birlikte bu oran %80'lere kadar çıkmıştır.

Tüm kanser türlerinde erken tanı oldukça önemlidir. Dünya üzerinde çocukluk çağı kanser hastalıklarından erken tanı yapılan hastalarda önemli bir oranda iyileşme olduğu görülmektedir. Kanser gibi önemli hastalıkların erken tanı alabilmeleri ise toplumu bilinçlendirmekle ve konuyla ilgili eğitimin yaygınlaştırılmasıyla mümkün olabilmektedir. Bu nedenle çocukluk çağı kanser hastalıklarına dikkat çekmek için Dünya genelinde her yıl 15 Şubat günü Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Günü olarak belirlenmiştir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.