Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası ne zaman?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası ne zaman? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası ne zaman?

Mesajgönderen taNGo » 12-03-2019 14:57

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası ne zaman? Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası tarihi?

Her yıl 7 - 13 Ocak tarihleri arası Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası olarak anılmaktadır. Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası, görme engelli kişilerin sorunlarının çözümü, görme engellilerin yaşadığı sorunlar hakkında toplumun bilgilendirilmesi ve bu duruma farkındalık yaratmak amacıyla her yıl Ocak ayının 2. haftası (7 Ocak - 13 Ocak) tarihleri arasında düzenlenmektedir.

Beyaz Baston terimi ilk kez 1921 yılında İngiltere'de geçirdiği bir trafik kazası sonucu gözlerini kaybeden bir fotoğraf sanatçısının diğer kişilerin yolda yürürken kendisini farketmesi ve dikkat çekmesi amacıyla bastonunu beyaza boyamasıyla ortaya çıkmıştır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 3 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.