12 Öfkeli Adam (12 Angry Men) filminin yönetmeni kimdir?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan 12 Öfkeli Adam (12 Angry Men) filminin yönetmeni kimdir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

12 Öfkeli Adam (12 Angry Men) filminin yönetmeni kimdir?

Mesajgönderen taNGo » 07-02-2019 14:47

12 Öfkeli Adam adlı filmin yönetmeni kimdir? 12 Öfkeli Adam filminin yönetmeninin adı nedir?

12 Angry Men (12 Öfkeli Adam) adlı filmin yönetmeni Sidney Lumet adlı Amerikalı yönetmendir.

Resim
Sydney Lumet (1924 - 2011)

Başrolünü Henry Fonda 'nın oynadığı 1957 yılı Amerikan yapımı 12 Angry Men (12 Öfkeli Adam), drama türünde bir filmdir. Filmin konusu, bir mahkeme duruşmasında jüri üyelerinden birinin diğer jüri üyelerini şüphelinin suçsuz olduğu konusunda ikna etme çabalarını anlatmaktadır.

Senaryosu Reginald Rose tarafından yazılan 12 Öfkeli Adam filmi, ilk gösterime girdiği 1957 yılından beri Edgar, Bodil, Hall Of Fame ve Golden Bear Award Ödülleri gibi bir çok ödül törenlerinde çeşitli dallarda ödüller almıştır.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3947
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron