Anadolu'nun Türkleşmesinde etkili olan savaş hangisidir?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Anadolu'nun Türkleşmesinde etkili olan savaş hangisidir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Anadolu'nun Türkleşmesinde etkili olan savaş hangisidir?

Mesajgönderen taNGo » 01-02-2019 11:00

Anadolu'nun Türkleşmesinde hangi savaş etkili olmuştur? Anadolu'nun Türkleşmesinde etkili olan ilk savaş nedir?

✔️ Türklerin Anadolu'ya yerleşmesinde ve Anadolu'nun Türklere ait olmasına etken olan ilk savaş Malazgirt Savaşı 'dır. Malazgirt Meydan Muharebesi olarak da bilinen Malazgirt Savaşı, 1071 yılında Selçuklular ile Bizanslılar arasında gerçekleşmiştir. Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan'ın Bizans İmparatoru Romen Diyojen'i bozguna uğrattığı bu savaş Türklere Anadolu'nun kapılarının açıldığı ve kesin zaferle sonuçlanan bir savaş olarak bilinmektedir.

Resim
Malazgirt Meydan Muharebesi (Temsili resim)
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron