Dante kimdir? kısaca bilgi

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Dante kimdir? kısaca bilgi konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Dante kimdir? kısaca bilgi

Mesajgönderen taNGo » 21-01-2019 15:51

Dante kimdir? Dante Aligheri kimdir? Hayatı hakkında kısaca bilgi ve eserleri

Dante Alighieri, ya da tam adıyla Durante degli Alighieri İtalyan şair ve politikacıdır.

Dante, 1265 yılında İtalya'nın Floransa kentinde doğmuştur. Hayatı boyunca felsefe ve aşk alanında şiirler yazan Dante, aynı zamanda Floransa'da Hekim ve Eczacılar Loncası ’na üye olarak aktif olarak siyaset hayatına atılmıştır. Siyasette aldığı görevler sırasında da şiirler yazmaya devam eden Dante, Floransa'nın en ünlü aşk şairleri arasında gösterilmiştir.

Resim
Dante (1265-1321)

Dante'nin en ünlü eserleri; Cennet, Cehhennem ve Araf'a hayali yolculuğunun öyküsünü konu edinen Divina Commedia (İlahi Komedya), ve Dante'nin şiirlerinden oluşan The New Life (Vita Nuova) (Yeni Hayat) adlı kitaplardır.

Dante, son olarak Paradiso adlı eseri tamamlayıp 1321 yılında, 56 yaşındayken İtalya'nın Ravenna kentinde ölmüştür. Dante'nin ölüm sebebi; "sıtma hastalığı" olarak bilinmektedir. Dante'nin sıtma hastalığına Venedik 'te bulunduğu diplomatik bir görev sırasında yakalandığı düşünülmektedir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.

cron