Antoni Van Leeuwenhoek ne icat etti?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Antoni Van Leeuwenhoek ne icat etti? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Antoni Van Leeuwenhoek ne icat etti?

Mesajgönderen taNGo » 08-01-2019 11:26

Antoni Van Leeuwenhoek neyi icat etti? Antoni Van Leeuwenhoek ne buldu? Antoni Van Leeuwenhoek ne yapmıştır?

Asıl adı Antonie Philips Van Leeuwenhoek olan, Hollandalı tüccar ve bilim adamı Antoni Van Leeuwenhoek, mikroskop icat etmiştir.

Resim
Antony van Leeuwenhoek ve mikroskopunun projesi

Van Leeuwenhoek, 16. ve 17. yüzyılın başlarında yaşamıştır. Van Leeuwenhoek, mikroskopu icat etmeden önce geçimini kumaş satarak sağlamıştır. Daha sonra kalan hayatı boyunca icat ettiği mikroskop ile mikrobiyoloji üzerine araştırma ve çalışmalar yapmıştır. Zamanının bir çoğunu ise icat ettiği mikroskop ile gözle görülmeyen hücre ve canlıları inceleyerek geçirmiştir. Leeuwenhoek aynı zamanda mikroskopuyla gördüğü tüm hücrelerin ve canlıların resimlerini çizmiştir.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.