Amino asit nedir?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Amino asit nedir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Amino asit nedir?

Mesajgönderen taNGo » 17-10-2018 15:58

Amino asit nedir? Amino asit ne demek? Biyoloji de amino asit kısaca nedir?

✔️ Proteinlerin en küçük temel yapı taşına amino asit denir. Amino asitler bir organizmanın ana ögelerini oluştururlar. Bu nedenle amino asitler canlının büyüme, gelişim, sağlıklı kalma gibi fonksiyonlarını yerine getirmeye yardımcı olurlar. Kırmızı et, beyaz et, yumurta, süt ve balık gibi gıdalarda fazlaca aminoasit bulunur. Yani protein yönünden zengin olan gıdalar aynı zamanda aminoasitler yönünden de zengindir.

Resim
Aminoasit yapısı
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3947
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.