Dünyanın en büyük piramidi hangisidir, nerededir?

Yazar: »


Soru - Cevap forumunda bulunan Dünyanın en büyük piramidi hangisidir, nerededir? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ziyaretçiler ya da kullanıcılar tarafından etik kurallar dahilinde sorulan her türlü soruları araştırarak bu forumdan yanıtlıyoruz.

Dünyanın en büyük piramidi hangisidir, nerededir?

Mesajgönderen taNGo » 10-10-2018 12:06

Dünyanın en büyük piramidi hangisidir? Dünyanın en büyük piramidi nerededir? Dünyanın en büyük piramidi hangi ülkededir?

✔️ Piramit deyince ilk aklımıza Mısır ülkesi gelse de, dünyanın en büyük piramidi aslında Meksika da bulunan Great Cholula adlı piramittir. Meksika'nın başkenti Meksiko'da bulunan piramit 19. yüzyılın başlarında keşfedilmiştir. Mısırdaki en büyük piramit olan Keops Piramidi (Büyük Piramit) 'ten ortalama 4 kat daha büyük olan Great Cholula Piramidi 55 metre yüksekliğinde ve 450 metre genişliğindedir. Milattan önceki yıllarda Aztek uygarlığı tarafından yapıldığı düşünülen piramit, Meksiko'daki bir dağın içine gizlenmiş şekilde bulunmaktadır.

Resim
Great Cholula Piramidi
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Soru - Cevap

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.